reklama

Fotbalisté, kteří na Slovensku fixlovali zápasy, se přiznali

Na úplatky hráčům šlo v celé aféře údajně přes pět milionů korun. Na úplatky hráčům šlo v celé aféře údajně přes pět milionů korun. autor: CPA - Eduard Erben
Důkazy je zlomily a všech sedm bývalých a současných fotbalistů, které slovenská policie obvinila z manipulace zápasů, se v plném rozsahu přiznalo.

Bratislava - Důkazy je zlomily a všech sedm bývalých a současných fotbalistů, které slovenská policie obvinila z manipulace zápasů, se v plném rozsahu přiznalo.

V sobotu to potvrdila mluvčí speciální prokuratury Andrea Predajňová. Obvinění v aféře na Slovensku čelí podle dostupných informací také český obránce Tomáš Huber.

Mezi podezřelými je trojice bývalých fotbalistů, která prý v Česku i na Slovensku uplácela hráče a která údajně hrála klíčovou roli v celé kauze. Na úplatcích fotbalistům prý rozdali minimálně 210 000 eur (5,4 milionu korun).

Na zmanipulované zápasy pak gang sázel v zahraničních internetových sázkových kancelářích. Za korupci každému z této trojice hrozí až pětileté vězení.

Nejvíc obviněných je z Dunajské Stredy

Obvinění na Slovensku čelí také čtyři hráči klubu DAC Dunajská Streda, jenž hraje v první lize. Policie uvedla, že tito fotbalisté výměnou za úplatky slíbili ovlivnit výsledky utkání.

Podle medií byl v největší korupční aféře ve slovenském fotbalu vedle Hubera obviněn i někdejší slovenský reprezentant Ivan Hodúr, dále jeho spoluhráči z Dunajské Stredy Michal Dian, který hrál za Bohemians 1905, Příbram a Zlín, a Marek Božoň.

Fotbalistům předběžným opatřením už dříve zastavil sportovní činnost slovenský fotbalový svaz a předtím je distancoval i klub. Za přijetí úplatků hrozí hráčům vězení až na osm let.

reklama