Fotbalisté na úvod ligy zmrzlé fanoušky góly nezahřáli

22. 2. 2013 20:15
První dva zápasy sedmnáctého kola otevřely jarní pokračování nejvyšší domácí fotbalové soutěže.
Brankář Tomáš Grigar nemohl být se vstupem Teplic do jarní části soutěže příliš spokojený. | Foto: CPA Erben

Praha - První dva zápasy sedmnáctého kola otevřely jarní pokračování nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Zmrzlé fanoušky ale hráči příliš nerozehřáli.

Na Vysočině v duelu Jihlavy s Hradcem nepadla branka ani jedna, na severu Čech pak remizovaly Teplice s pražskou Duklou 1:1.

Jihlava si připsala další remízu

Nováček fotbalové ligy z Jihlavy vstoupil do odvetné části sezony totožně, jako ji začal - remízou. S Hradcem Králové se Jihlavané rozešli stejně jako na podzim smírně, tentokrát však bez gólů.

Zápas naplno ukázal, že nahradit nejlepšího střelce klubu Stanislava Tecla, který v zimní pauze přestoupil do Plzně, bude pro vysočinský klub více než obtížné.

Generalita klubu se s autorem deseti podzimních branek rozloučila za potlesku fandů těsně před zápasem.

V mrazivém počasí oba soupeři sváděli boj především ve středu hřiště.

V útoku Jihlavanů se místo Tecla objevil Vaněček, ale ani on během první půle nedokázal přímou střelou ohrozit hradeckou branku, stejně jako "Votroci" tu domácí.

V Teplicích brzdil krásu sníh

Fotbalisté Teplic remizovali na úvod jarní části první ligy s pražskou Duklou 1:1. Ve vysloveně zimním počasí padaly góly jen z trestných kopů - hosty poslal do vedení Kalouda, za domácí vyrovnal Jarolím. Teplice tak dál zůstávají těsně nad sestupovými příčkami.

Mrazivý večer s vánicí a teplotou kolem minus pěti stupňů Celsia přilákal do ochozů jen několik set diváků a ani předváděný fotbal je nedokázal rozehřát.

Teplice sice byly aktivnější, ale jen těžko se dostávaly přes zahuštěný střed pole. Navíc Dukla byla z rychlých kontrů o dost nebezpečnější.

V 10. minutě dostal dost prostoru na pravé straně Borek, jeho centr doputoval až doprostřed vápna k Bergerovi, jenže jeho střelu vykopl vybíhající brankář Grigar.

Kolmice za obranu Dukle zafungovala i v 36.
minutě a byla z toho nejrušnější část prvního poločasu.

Kaloudova rána Dukle nestačila

Pospěch byl u míče dřív než padající Grigar, míč si posunul kolem něj, jenže brankář ho zastavil před vápnem rukou.

Rozhodčí sice nakonec ukázal žlutou kartu, ale Dukla si to vynahradila. Kalouda napálil trestný kop přesně k tyči a Pražané vedli.

Teplice celý první poločas hrozily jen střelami z dálky a hned po pauze právě z prakticky totožné situace vyrovnaly. Přímý kop vybojoval Mahmutovič a v přesnou ránu do horního růžku ho proměnil Jarolím.

Pak už zápas upadl do podprůměru - Teplice se sice snažily dopředu o něco víc, ale bylo z toho jen několik nebezpečných závarů.

A když v 75. minutě Mahmutovič konečně dostal míč do sítě, radost mu zkazil zdvižený praporek pomezního. I proto už zápas dospěl k remíze.

17. kolo první fotbalové ligy:

Jihlava - FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Hájek. ŽK: Šourek, Marek (Jihlava). Diváci: 2290.
Jihlava:
Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Marek - Kliment (61. Koloušek), Karlík, Jungr, Rada, Kosak (71. Tomeček) - Vaněček (87. Vašíček). Trenér: Komňacký.
Hradec Králové:
Koubek - Holeš, Fukal, Hochmeister (17. Schwarz), Plašil - Harba, Strnad, Šisler, Halilovič (88. Klapka) - Kulič (77. Hadaščok), Štěpán. Trenér: Plíšek.

FK Teplice - Dukla Praha 1:1 (0:1)

Branky: 47. Jarolím - 36. Kalouda. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. ŽK: Grigar, Čajič, Vondrášek, Mahmutovič - Přeučil, Borek. Diváci: 1542.