Fotbalisté Nigérie zdolali Zambii a pošesté postoupili na mistrovství světa

Aktualizováno 7. 10. 2017 21:13
Nigerijští fotbalisté porazili Zambii 1:0 a pošesté v historii postoupili na mistrovství světa. Nigérie je dvanáctým jistým účastníkem.
Fotbalisté Nigérie
Fotbalisté Nigérie | Foto: Reuters

Abuja - Fotbalisté Nigérie jsou dvanáctým jistým účastníkem mistrovství světa za rok v Rusku a prvním z Afriky. Jistotu postupu získali po výhře 1:0 nad Zambií v přímém souboji o první místo v kvalifikační skupině B. Na šampionátu se představí pošesté.

Dlouho vyrovnaný zápas rozhodl gólem v 73. minutě záložník Arsenalu Alex Iwobi. Na hřišti byl přitom pouhých sedm minut. Nigérie má v čele skupiny před závěrečným kolem před Zambií nedostižný šestibodový náskok.

Reprezentanti středoafrického státu došli na největší fotbalové akci nejdále do osmifinále, což se jim povedlo v letech 1994, 1998 i před třemi lety v Brazílii, kde podlehli ve vyřazovací fázi 0:2 Francii. Na rozdíl od MS se přitom nekvalifikovali na poslední dvě mistrovství Afriky.

Před Nigérií si účast na MS zajistily Belgie, Německo, Anglie, Brazílie, Mexiko, Japonsko, Jižní Korea, Írán, Saúdská Arábie a Španělsko. Dvanáctým jistým účastníkem je domácí Rusko.