Fotbalisté Nigérie získali na africkém šampionátu bronz

ČTK
9. 2. 2006 19:14
Fotbalisté Nigérie získali potřetí za sebou na mistrovství Afriky bronzové medaile. V dnešním utkání o třetí místo porazili v Káhiře Senegal 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 79. minutě Garba Lawal, který přesně zamířil ke vzdálenější tyči a brankář Senegalu Pape Mamadou Diouf dokázal míč už jen lehce tečovat.

Kapitán Nigérie Jay Jay Okocha tak medailí ozdobil svůj poslední zápas v národním týmu. Dvaatřicetiletý záložník Boltonu, jenž už dříve ohlásil, že po turnaji ukončí reprezentační kariéru, nastoupil v základní sestavě, přestože po většinu turnaje kvůli zranění stehna nehrál. V polovině druhého poločasu ho kouč vystřídal a ze hřiště ho vyprovodil bouřlivý potlesk fanoušků. Výsledek - o 3. místo: Senegal - Nigérie 0:1 (0:0) Branka: 79. Lawal. Diváci: 11.354.