Fotbalisté Opavy díky Ratajovi vyhráli ve Velvarech a jsou ve čtvrtfinále poháru

17. 11. 2023 15:34

Fotbalisté Opavy zvítězili na hřišti třetiligových Velvar 2:1 a postoupili do čtvrtfinále domácího poháru. Oba góly týmu z druhé nejvyšší soutěže vstřelil Tomáš Rataj.

Dvacetiletý útočník poprvé skóroval v závěru úvodního dějství hlavou do horního růžku branky. Středočeši, kteří na cestě do osmifinále vyřadili tři mužstva včetně prvoligových Pardubic, vyrovnali po necelé hodině hry zásluhou hlavičkujícího Jakaba.

Duel směřoval do prodloužení, jenže v 84. minutě se opět prosadil Rataj, který získal míč napadáním jednoho z domácích hráčů a poté zblízka vyzrál na brankáře Spilku. Gól platil navzdory protestům domácích, kteří reklamovali Ratajův faul.