Fotbalisté Petrohradu střídají CSKA Moskva na ruském trůnu

17. 5. 2015 17:19
André Villas- Boas se raduje z ruského titulu
André Villas- Boas se raduje z ruského titulu | Foto: Infiniti Red Bull Racing - Bryn Lennon/Getty Images

Moskva - Fotbalisté Petrohradu získali popáté v historii mistrovský titul. Na hřišti Ufy dnes remizovali 1:1 a v závěrečných dvou kolech ruské ligy už nemohou být předstiženi.

Zenit se vrátil na trůn po dvou sezonách, v nichž obsadil vždy druhé místo za CSKA Moskva. Obhájce titulu sice dnes v derby na půdě Spartaku zvítězil jasně 4:0, ale osmibodové manko na Petrohrad už nesmaže.

Svěřenci portugalského kouče Andrého Villase-Boase v Ufě vedli od 32. minutě zásluhou Brazilce Hulka, který se 14 góly vede tabulku střelců. Domácím se povedlo tři minuty před koncem pouze vyrovnat.