Sevilla promarnila šanci vést La ligu, Valencia už je druhá

Aktualizováno 2. 11. 2014 19:18
Fotbalisté Sevilly nevyužili šanci jít do čela španělské ligy, když podlehli v desátém kole na hřišti Bilbaa 0:1
Carlos Bacca nemůže být spokojený, jeho Sevilla propásla možnost vyhoupnout se do čela tabulky | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Valencie ve španělské lize porazili Villarreal na jeho hřišti 3:1 a v tabulce se posunuli na druhé místo, bod za vedoucí Real. Dvěma góly se na tom podílel německý mistr světa Shkodran Mustafi.

Naopak Sevilla nevyužila šanci jít do čela tabulky, když prohrála v 10. kole na hřišti Bilbaa 0:1. V tabulce klesla z druhé na čtvrtou příčku, na vedoucí Real Madrid ztrácí dva body.

Valencie se na hřišti Villarrealu dostala do vedení už v šesté minutě, když si míč srazil do vlastní branky záložník Manu Trigueros. Po změně stran se navíc dvakrát z šestnáctky prosadil obránce Mustafi a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Domácím už nepomohlo ani snížení Triguerose dvě minuty před koncem. Villarreal prohrál podruhé v řadě a na pohárové příčky momentálně ztrácí na osmém místě pět bodů.

Sevilla teprve podruhé v sezoně prohrála a potřetí ztratila body. Zápas rozhodl už ve 13. minutě Aduriz, který napálil míč pod břevno a dal čtvrtý gól v tomto ligovém ročníku. Kvůli zranění musel nejlepší střelec Bilbaa už po necelé půlhodině hry střídat, jeho spoluhráči ale těsný náskok udrželi. Athletic vyhrál teprve potřetí v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Bilbao - FC Sevilla 1:0 (13. Aduriz), Villarreal - Valencie 1:3(88. Trigueros - 64. a 73. Mustafi, 6. vlastní Trigueros), Levante - Almería 2:1 (26. Barral, 76. Casadesus - 70. Zongo), Elche - Espaňol Barcelona 2:1 (19. a 52. Jonathas - 86. Stuani z pen.).

1. Real Madrid 10 8 0 2 37:10 24
2. Valencie 10 7 2 1 23:9 23
3. Atlético Madrid 10 7 2 1 19:9 23
4. FC Barcelona 10 7 1 2 23:4 22
5. FC Sevilla 10 7 1 2 17:10 22
6. Vigo 10 5 4 1 17:11 19
7. Málaga 10 5 3 2 12:8 18
8. Villarreal 10 4 2 4 14:12 14