Sparta v přípravě poprvé padla, ve Wolfsbergu dvakrát neudrželi vedení

9. 7. 2021 19:38
Fotbalisté pražské Sparty neudrželi dvakrát vedení a prohráli na soustředění v Rakousku s Wolfsbergem 2:3. Šlo o jejich první porážku v přípravě z dosavadních šesti zápasů. Liberec remizoval na hřišti Lince 1:1, Slovácko porazilo Cracovii Krakov 1:0.
Adam Karabec v přípravě na novou sezonu.
Adam Karabec v přípravě na novou sezonu. | Foto: Twitterový účet AC Sparta Praha

Sparťané šli v duelu s Wolfsbergem do vedení již po devíti minutách hry, kdy svou čtvrtou branku v přípravě vstřelil Ladislav Krejčí starší. Domácí však brzy vyrovnali zásluhou Thorstena Rochera.

Svěřenci trenéra Vrby se prosadili znovu ve 38. minutě, kdy se přesnou střelou z pravé strany prezentoval Tomáš Wiesner. Jenže ani tentokrát hosté vedení neudrželi a ještě do přestávky srovnal hlavičkující Dominik Baumgartner.

Rozhodnutí přišlo 23 minut před koncem, kdy si naskočil na centr ze standardní situace střídající Eliel Peretz a umístil míč přesně k levé tyči.

První remízu v přípravě uhrál Liberec, který v souboji s Lincem prohrával už od sedmé minuty po trefě Philipa Malicseka. Po hodině hry se však prosadil důrazně zakončující Ondřej Novotný. Severočeši tak zatím mají v přípravě bilanci tří výher, jedné remízy a jedné prohry.

Další vítězství si připsali hráči Slovácka, kteří ve Slovinsku porazili Cracovii 1:0. O jediný gól se postaral v 58. minutě Rigino Cicilia. Moravané, kteří budou hrát 2. předkolo Evropské konferenční ligy s Lokomotivem Plovdiv, neprohráli ani v pátém přípravném zápase po sobě.

Přípravné zápasy:

Wolfsberg - Sparta Praha 3:2 (2:2)

Branky: 19. Rocher, 43. Baumgartner, 67. Peretz - 9. Ladislav Krejčí I, 38. Wiesner.

Sestava Sparty: Holec - Vindheim (58. Karlsson), Štetina (79. Vitík), Hancko (58. Panák), Höjer (58. Polidar) - Wiesner (79. Gabriel), Ladislav Krejčí II (66. Karabec), Pavelka (79. Souček), Dočkal (66. Sáček), Ladislav Krejčí I (79. Minčev) - Pulkrab (46. Drchal). Trenér: Vrba.

BW Linec - Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 7. Malicsek - 65. Novotný.

Sestava Liberce:

I. poločas: Knobloch - Koscelník, Gebre Selassie, Chaluš, Mikula - Havelka, Purzitidis - Matoušek, Faško, Mészáros - Rondič.

II. poločas: Knobloch - Fukala, Lehoczki, Purzitidis , Šulc (81. Kranthove) - Matoušek (68. Bína), Michal, Havelka (77. Polyák), Gembický - Nečas - Novotný. Trenér: Hoftych.

1. FC Slovácko - Cracovia Krakov (Pol.) 1:0 (0:0)

Branka: 58. Cicilia

Sestava Slovácka: Nguyen (63. Bajza) - Reinberk (63. Tomič), Kadlec (46. Šimko), Hofmann, Divíšek (63. Kalabiška) - Jurečka (59. Holzer), Mareček (46. Havlík), Daníček (83. Kudela), Sadílek (63. Šašinka), Navrátil (63. Petržela) - Cicilia (63. Vecheta). Trenér: Svědík