Sparta dále čeká na první výhru v přípravě. Se srbským celkem v Rakousku remizovala

11. 7. 2023 19:24
Fotbalisté Sparty i ve druhém utkání na soustředění v Rakousku hráli 1:1. Po remíze s Dinamem Záhřeb se dnes Pražané stejným výsledkem rozešli se srbským celkem Čukarički a v letní přípravě stále čekají na první vítězství. Český mistr po brance Lukáše Haraslína znovu přišel o vedení, které mu vydrželo jen čtyři minuty.
Lukáš Haraslín.
Lukáš Haraslín. | Foto: Milan Kammermayer

Sparťané byli od úvodu aktivnější, v koncovce se jim ale nevedlo. Agilní byl především Haraslín, jemuž sudí v první půli neuznal gól z přímého kopu kvůli údajnému ofsajdu. Slovenský reprezentant se dočkal 10 minut po přestávce, kdy se trefil zpoza vápna přesně do horního rohu branky. Po necelé hodině hry ale udělal velkou chybu při rozehrávce kapitán Krejčí a Tomovič srovnal.

Asistent trenéra Sparty Luboš Loučka si souboj s třetím týmem uplynulé sezony srbské ligy pochvaloval.

"Další dobrý test s velmi silným soupeřem. Myslím, že to splnilo, co jsme chtěli, a to ještě rozsekat minutáž na celý tým. Hráli jsme lépe dopředu než dozadu, problémem je malá produktivita. Když dáte jen jeden gól, ve většině zápasů moc nemáte šanci vyhrát. Na té efektivně a produktivitě musíme zapracovat," uvedl Loučka pro klubovou televizi.

Letenští po úvodní porážce 1:2 s druholigovou Jihlavou v letní přípravě ani napotřetí nezvítězili. Sparťané během rakouského soustředění narazí ještě v pátek na Anderlecht Brusel.

Olomouc si vyšlápla na Rapid Vídeň

Olomouc na soustředění v Rakousku překvapivě porazila Rapid Vídeň dvěma góly Lukáše Juliše 2:1 a vyhrála i pátý zápas letní přípravy. Mladá Boleslav remizovala s Cracovií Krakov 1:1 stejně jako Karviná s druholigovým polským týmem Termalica Nieciecza. Pardubice porazily druholigovou Chrudim 2:0 a připsaly si v letní přípravě první vítězství.

Olomouc proti čtvrtému týmu rakouské ligy výborně začala a po čtvrthodině se po kličce brankáři poprvé prosadil Juliš. Letní navrátilec do Sigmy pak v 36. minutě zvýšil a Rapid už dokázal pouze chvíli před přestávkou zkorigovat stav.

"Soupeř ukázal velkou kvalitu, vítězství je cenné a jsme rádi za tu konfrontaci. Vítězství bych ale nepřeceňoval, našli bychom tam chybičky. Hlavně co se týče kvality držení míče a kvality řešení těžkých situací, v tom byl soupeř daleko lepší a přesnější. My jsme těžili z naší agresivity a presinkové součinnosti a efektivity Lukáš Juliše," citoval klubový web trenéra Sigmy Václava Jílka.

Mladá Boleslav proti sedmému týmu polské ligy skoro celý zápas dotahovala jednobrankovou ztrátu, srovnat dokázal až dvě minuty před koncem povedenou střelou s pomocí břevna střídající Hilál.

"Odehráli jsme dobrý zápas se zajímavým soupeřem, v jehož průběhu každý chvilku tahal pilku. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. V druhé půli jsme si pomohli střídáním. Bylo straně důležité, že Júsuf udržel nahoře hodně balonů a svůj dobrý výkon korunoval parádním gólem," řekl mladoboleslavský trenér Marek Kulič.

Karvinští v polské Vladislavi vedli zásluhou gólu letní útočné posily Franka. Po změně stran ale nasadil jediný nováček české ligy na trávník mladíky a Termalica vyrovnala po brance, na kterou přihrál český útočník Poznar.

"V prvních 10 minutách jsme měli ze soupeře šílený respekt. Poté jsme už byli lepším týmem a zaslouženě vedli. Do druhé půle nastoupili kluci z béčka, kteří mají za sebou pouhý týden přípravy. Určitě bych na jejich výkonu našel pozitiva a takový zápas byl pro ně obrovská škola. Jen mě několikrát zarazilo, jak si to zbytečně komplikovali," citoval klubový web karvinského trenéra Tomáše Hejduška.

Pardubičtí po dvou porážkách v přípravě poprvé zvítězili. Proti druholigové Chrudimi otevřel v 10. minutě skóre Patrák a pojistku přidal po změně stran Krobot. Hosté marně reklamovali předchozí údajný faul.

Přípravné fotbalové utkání v Bad Kleinkirchheimu (Rakousko):

Sparta Praha - Čukarički Bělehrad 1:1 (0:0)

Branky: 55. Haraslín - 59. Tomovič.

Sestava Sparty: Vorel - Sörensen (60. Vydra), Panák (60. Kukučka), Krejčí (60. Zelený) - Wiesner (60. Pešek), Sadílek (60. Laci), Kairinen (60. Daněk), Ryneš (60. Höjer) - Birmančevič (60. Ševčík), Haraslín (60. Minčev) - Kuchta (46. Sejk). Trenér: Priske.

Přípravné fotbalové utkání v Kirchschlagu (Rakousko):

Sigma Olomouc - Rapid Vídeň 2:1 (2:1)

Branky: 15. a 36. Juliš - 41. Seidl.

Sestava Olomouce: Macík (70. Digaňa) - Vraštil (60. Pokorný), Beneš (60. Matys), Zmrzlý (60. Matoušek) - Chvátal (60. Křišťál), Breite (60. Israel), Ventúra (60. Fortelný), Pospíšil (60. Zorvan), Sláma (60. Navrátil) - Vodháněl (60. Zifčák), Juliš (60. Muritala). Trenér: Jílek.

Přípravné fotbalové utkání v Opalenici (Polsko):

FK Mladá Boleslav - Cracovia Krakov 1:1 (0:1)

Branky: 88. Hilál - 16. Hoskonen.

Sestava Ml. Boleslavi: Trmal (46. Mikulec) - Suchomel (75. Fulnek), Karafiát (75. Šimek), Suchý (55. Poulolo), Kostka - Kušej (65. Mašek), Matějovský (55. Hilál), Sakala (75. Kadlec), Mareček (65. Ladra) - Jawo (75. Kubista), Pulkrab (55. Žitný). Trenér: Kulič.

Přípravné fotbalové utkání:

FK Pardubice - Chrudim 2:0 (1:0)

Branky: 10. Patrák, 56. Krobot.

Sestava Pardubic: Budinský - Surzyn (60. Halász), Halinský (78. Hanč), Icha, Helešic (60. Kurka) - Patrák (60. Huf), Míšek (46. Vacek), Šimek, Hlavatý (46. Tischler), Pikul (78. Brdička) - Krobot (60. Zlatohlávek). Trenér: Kováč.

Přípravné fotbalové utkání ve Vladislavi (Polsko):

MFK Karviná - Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Branky: 28. Franko - 65. Karasek.

Sestava Karviné:

I. poločas: Lapeš - Hošek, Kauan, Traore, Antovski - Moses, Motyčka - Franko, Vinicius, Rezek - Adeleke.

II. poločas: Ulihanes - Fukala, Trček, Stropek, Cyprian - Jurga, Jurčák - Molitorisz, Kaňák, Brzóska - Adeleke (67. Vinicius). Trenér: Hejdušek.