Fotbalisté Teplic porazili Plzeň. Ligu vedou o tři body

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 3. 2010 20:00
Dohrávka 16. kola: Teplice - Plzeň 2:1 (1:0)
Bude se Štěpán Vachoušek (vlevo) radovat z premiérového titulu mistra ligy pro Teplice? | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Teplic porazili v dohrávce 16. kola 1. fotbalové ligy na svém hřišti Plzeň 2:1, a díky tomu si vytvořili na čele tabulky tříbodový náskok před druhou Spartou.

Plzeň zůstává v tabulce na šestém místě. Na Teplice ztrácí už devět bodů.

Zápasu by však slušila minimálně remíza, protože hosté ze západu Čech si vytvořili mnohem více gólových příležitostí.

Teplice však ukázaly vynikající produktivitu, když z nemnoha šancí vstřelily dva góly.

Spartu zachránila penalta. Baník poskočil na třetí místo

Plzeň, která spálila jen v prvním poločase čtyři gólovky, může litovat nedisciplinovanosti Davida Limberského, který v 72. minutě viděl druhou žlutou kartu a šel pod sprchy. Zhatil tak hostům snahu o vyrovnání.

Plzeň doplatila na zahazování šancí

Zápas, který byl dohráván z důvodu chřipkové epidemie v teplickém týmu v závěru podzimní části, měl svižný úvod. Ve 2. minutě mířil hostující kapitán Horváth těsně nad bránu, o osm minut se ale už síť v brance vlnila.

Přímý kop Teplic rozehrál Vachoušek, před bránu míč hlavou vrátil Matula a Siva propálil míč skrz několik hráčů do sítě. Slovenský obránce tak zaznamenal gól ve druhém utkání v řadě.

Plzeň mohla hned vzápětí odpovědět. Nejprve těsně minul bránu Rajtoral, Horváthovu střelu z hranice vápna lapil brankář Slavík. Ten předvedl zákrok zápasu ve 28. minutě když ve stoprocentní šanci vychytal Bakoše.

Po půli tak domácí opět trestali. Došek poslal do úniku Mahmutoviče, který podél vybíhajícího Daňka bezpečně skóroval. V 65. minutě však Bakoš tentokrát Horváthovu výzvu vyslyšel a obloučkem k tyči snížil na 2:1.

Zanedlouho však přišlo již zmíněné vyloučení Limberského, díky čemuž se Teplice vrátily zpátky na koně. Příležitosti z brejků však v závěru zápasu nevyužili Mahmutovič ani Kalivoda.

Reportáž ze zápasu si můžete přečíst ZDE

Výsledek:

Teplice - Plzeň 2:1 (1:0)
10. Siva, 51. Mahmutovič - 65. Bakoš. Rozhodčí: Matějek - Chytil, Mencl. ŽK: Vidlička - Limberský, Rada. ČK: 72. Limberský. Diváci: 3008.
Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Klein, Siva - Verbíř (78. Kalivoda), Ljevakovič, Vachoušek (90. Doležal), Stožický - Došek (66. Zoubele), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Rajtoral (70. Jiráček) - Bakoš (87. Vaněček), Kolář (76. Lecjaks). Trenér: Vrba.