Dvě červené, pět odvolaných gólů. Tottenham prohrál divoké derby s Chelsea

6. 11. 2023 23:31
Fotbalisté Tottenhamu prohráli v dohrávce 11. kola anglické ligy bez dvou vyloučených hráčů 1:4 s Chelsea. Spurs utrpěli první porážku v sezoně a přišli o vedení v tabulce, v níž jsou nyní druzí bod za obhájcem titulu Manchesterem City. Hattrickem se v londýnském derby blýskl Nicolas Jackson.
Zklamaní fotbalisté Tottenhamu
Zklamaní fotbalisté Tottenhamu | Foto: Reuters

Tottenham vyhrál předchozí čtyři ligové zápasy a dobře zahájil i dnešní duel, v němž se už v 6. minutě ujal vedení po tečované střele Dejana Kulusevského. Pak už ale domácím svěřencům Angeho Postecogloua nevyšlo téměř nic.

Krátce nato nebyl kvůli ofsajdu uznán gól Son Hung-mina, což byla jedna z celkově pěti branek v utkání, kterou kvůli postavení mimo hru či ruce odvolal VAR.

Po půlhodině hry šel Tottenham do deseti po vyloučení Cristiana Romera, jehož faul v pokutovém území navíc potrestal v 35. minutě vyrovnáním z penalty Cole Palmer.

Spurs poté přišli do přestávky o zraněné Jamese Maddisona a Mickyho van de Vena a jejich trápení pokračovalo i po pauze, kdy byl v 55. minutě po druhé žluté kartě vyloučen Destiny Udogie.

Dvojnásobnou přesilovku Chelsea využila po dvaceti minutách, poté co Raheem Sterling přihrál v brejku před odkrytou branku Jacksonovi, jenž otočil skóre.

Dvaadvacetiletý Senegalec pak v nastaveném čase dvěma brankami z rychlých protiútoků do otevřené obrany pečetil výsledek a postaral se tak o vítězný návrat kouče Chelsea Mauricia Pochettina na stadion Tottenhamu, kde v minulosti úspěšně působil. "Blues" jsou po čtvrté výhře v sezoně v tabulce desátí.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Tottenham - Chelsea 1:4 (6. Kulusevski - 75., 90.+4 a 90.+7 Jackson, 35. Palmer z pen.).

1. Manchester City 11 9 0 2 28:8 27
2. Tottenham 11 8 2 1 23:13 26
3. Liverpool 11 7 3 1 24:10 24
4. Arsenal 11 7 3 1 23:9 24
5. Aston Villa 11 7 1 3 26:16 22
6. Newcastle 11 6 2 3 27:11 20
7. Brighton 11 5 3 3 24:20 18
8. Manchester United 11 6 0 5 12:16 18