Real Madrid pod Zidanem opět nastřílel pět gólů

Aktualizováno 17. 1. 2016 18:20
Fotbalisté Valencie nevyhráli ve španělské nejvyšší lize od začátku listopadu, v neděli remizovali s Vallecanem 2:2. Zlom tedy zatím nepřinesl ani kouč Gary Neville. Real Madrid i v druhém zápase pod vedením Zinedina Zidaneho nastřílel pět gólů a porazil Sporting Gijón 5:1.
Ronaldo se raduje z gólu Realu Madrid
Ronaldo se raduje z gólu Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid i v druhém zápase pod vedením Zinedina Zidaneho nastříleli pět gólů a ve 20. kole španělské ligy porazili Sporting Gijón 5:1. Ještě o jednu branku více dala Barcelona, která deklasovala Bilbao 6:0. Hattrickem k jasné výhře přispěl Luis Suárez. První v tabulce je stále Atlético, které zvítězilo na hřišti Las Palmas 3:0.

Real sehrál skvěle první poločas. V sedmé minutě po rohu skóroval Gareth Bale, pro kterého to byl již sedmý zásah hlavou v této sezoně. Po dalších pěti minutách domácí vedli o tři branky. Pěknou střelou z otočky se prosadil Cristiano Ronaldo, Karim Benzema se trefil akrobatickým pokusem. Real tři góly během úvodních 12 minut nastřílel naposledy v lednu 1956.

Zidaneovým svěřencům ale tři branky nestačily, ještě do přestávky se opět prosadili Ronaldo a Benzema. Jediným střelcem po přestávce byl hostující Isma López, který zaznamenal čestný úspěch Gijónu.

Barcelona zahájila kanonádu ve čtvrté minutě, kdy Suáreze ve vápně fauloval brankář Iraizoz a Lionel Messi proměnil penaltu. Iraizoz navíc viděl červenou kartu, Bilbao tak muselo odehrát přes 80 minut pouze v deseti. A Barcelona si hru proti oslabenému soupeři vychutnávala, soupeři prakticky nepůjčovala míč a měla spoustu šancí.

Ještě do poločasu skóre navýšil Neymar, chvíli po přestávce se trefil i Luis Suárez. Čtvrtý gól přidal Ivan Rakitič, po něm se ovšem dvakrát trefil opět Suárez a završil hattrick. Uruguayský útočník dal v této sezoně 29 soutěžních branek ve stejném počtu zápasů - žádný hráč z pěti největších evropských lig jich nemá více.

O vítězství Atlética se postarali Filipe Luís a dvěma zásahy Antoine Greizmann. Lídr soutěže vyhrál počtvrté v řadě a během této série ani jednou neinkasoval.

Valencie stále čeká na ligovou výhrou pod taktovkou Garyho Nevillea, dnes jen remizovala s Vallecanem 2:2. Oba týmy nevyhrály od začátku listopadu a překvapivě to byli hosté, kdo měl k ukončení této série blíže. Dvakrát ale ztratili jednobrankové vedení, remízu stanovil dvě minuty před koncem Paco Alcácer po centru Bakkariho.

Neville je na lavičce Valencie od začátku prosince, v domácí soutěži ani v Lize mistrů zatím nezvítězil. Uspěl jen ve Španělském poháru, v němž andaluský tým vyřadil Granadu.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

San Sebastian - La Coruňa 1:1 (75. Prieto z pen. - 26. Alberto), Valencie - Vallecano 2:2 (88. Alcácer, 55. Negredo - 15. Jozabed, 69. D. Llorente), Real Madrid - Sporting Gijón 5:1 (9. a 18. Ronaldo, 12. a 41. Benzema, 7. Bale - 62. Isma), Getafe - Espaňol Barcelona 3:1 (29. Léon, 37. Sarabia, 90.+4 Moi Gómez - 26. Hernán Pérez), Las Palmas - Atlético Madrid 0:3 (68. a 89 Griezmann, 17. Filipe Luís), FC Barcelona - Bilbao 6:0 (47., 69. a 82. L. Suárez, 7. Messi z pen., 31. Neymar, 62. Rakitič).