Fotbalistky Slavie senzačně remizovaly v Lyonu

31. 1. 2024 21:36

Fotbalistky Slavie v závěrečném šestém utkání skupiny Ligy mistryň senzačně remizovaly v Lyonu 2:2 a dosáhly na zřejmě nejcennější výsledek v historii klubu. Pražanky na stadionu nejúspěšnějšího týmu soutěže dvakrát prohrávaly, podruhé dokázaly srovnat v první minutě nastavení. Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka už před zápasem neměly naději na postup.

Slávistky už od minulého kola věděly, že ve čtyřčlenné skupině skončí na třetím místě. Olympique už měl naopak jistý postup. V úvodním vzájemném duelu této sezony v listopadu Pražanky utrpěly s Lyonem doma debakl 0:9, tentokrát ale s osminásobnými vítězkami Ligy mistryň držely krok.

Na úvodní gól domácích dokázala v deváté minutě odpovědět po rohu Franny Černá. Favorit poté dominoval, ale Pražanky držela brankářka Olivie Lukášová. Další gól hostující tým inkasoval až v 74. minutě. Už v nastavení ale utekla po pravé straně střídající Kristína Košíková a její střílenou přihrávku tečovala do sítě obránkyně Gillesová.

Francouzskému suverénovi nebyla nic platná drtivá střelecká převaha 33:2, Pražanky daly dva góly, i když měly na kontě pouze jednu přímou střelu mezi tyče. Olympique doma v této sezoně poprvé nezvítězil. Slávistky zakončily skupinu s pěti body za jednu výhru a dvě remízy.

Pražanky už v minulosti dokázaly Lyon jednou zaskočit, v domácí odvetě čtvrtfinále v roce 2016 s ním remizovaly bez branek. Dnešní výsledek venku je ale pro ně ještě cennější. Bookmakeři ohodnotili vítězství francouzského suveréna nejnižším možným kurzem 1,01:1, některé sázkové kanceláře dokonce tip na "jedničku" ani nevypsaly.