Fotbalistky ztratily s Rumunskem a MS se jim opět vzdálilo

7. 5. 2014 19:03
České fotbalistky remizovaly v Uherském Hradišti v utkání kvalifikace o mistrovství světa s Rumunskem 0:0 a vzdálila se jim naděje na barážové druhé místo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Uherské Hradiště - České fotbalistky remizovaly v Uherském Hradišti v utkání kvalifikace o mistrovství světa s Rumunskem 0:0 a zopakovaly tak výsledek z prvního vzájemného duelu na soupeřově půdě.

Reprezentantkám se kvůli dnešnímu zaváhání vzdálila naděje na barážové druhé místo, na které ztrácejí čtyři zápasy před koncem kvalifikace pět bodů. V dalším duelu se v červnu doma utkají právě s druhým týmem tabulky Itálií.

Trenér Stanislav Krejčík musel kvůli zraněním už v první půlhodině vystřídat dvě hráčky. Domácí celek byl i tak v úvodním dějství aktivnější, žádnou ze šancí ale neproměnil. Po přestávce Rumunky přidaly, ale diváci se žádné branky nedočkali.

Hráčky tak Krejčíkovi výhru k dnešnímu svátku nenadělily. "Bylo by to pěkné, kdybych dostal tři body k svátku. Chtěli jsme je samozřejmě uhrát, ale museli jsme překopat řady kvůli dvěma zraněním. Museli jsme stáhnout dvě klíčové hráčky, posunout sestavu, řešili jsme varianty, které jsme před zápasem neřešili, a otupilo to útočnou činnost," řekl Krejčík po zápase.

"Postavili jsme tři mladé osmnáctileté hráčky a ke konci poločasu měly Rumunky více ze hry. Druhá půle byla jen o jedné brance, kdo by dal gól, ten by vyhrál. Podle vývoje remízu bereme," dodal trenér.