reklama

Beznadějně poslední Baník povede zkušený Petržela

Vlastimil Petržela. Vlastimil Petržela. autor: ČTK
Fotbalisty Baníku Ostrava povede v jarní části sezony nový trenér Vlastimil Petržela. U beznadějně posledního týmu prvoligové tabulky se stane nástupcem Radomíra Korytáře. Klub oznámil na svém webu, že dvaašedesátiletý Petržela se ujme funkce na Nový rok, dnes s mužstvem zahájí zimní přípravu ještě dosavadní kouč Korytář.

Ostrava - Fotbalisty Baníku Ostrava povede v jarní části sezony nový trenér Vlastimil Petržela. U beznadějně posledního týmu prvoligové tabulky se stane nástupcem Radomíra Korytáře. Klub oznámil na svém webu, že dvaašedesátiletý Petržela se ujme funkce na Nový rok, dnes s mužstvem zahájí zimní přípravu ještě dosavadní kouč Korytář.

"Po vyhodnocení všech sportovních aspektů souvisejících s budoucím směřováním nejen našeho áčka, ale celého klubu, jsme se rozhodli pro angažování zkušeného trenéra, kterému je vlastní práce s mladými hráči a jejich zabudovávání do vrcholového fotbalu," uvedl ostravský klub v tiskové zprávě.

Petržela je prý na působení v Baníku už domluven s byznysmenem Václavem Brabcem, který by měl v zimě klub koupit od současného majitele Petra Šafarčíka. Do setkání s Brabcem prý o svém odchodu z Vlašimi do Ostravy silně váhal.

"Až po schůzce s panem Brabcem mi bylo všechno jasné. Něco jsem podepsal, jsme domluveni na všem, ale mám něco v ruce i pro případ, kdyby se něco stalo, a jsem tím chráněný," řekl dnes Petržela novinářům.

Bývalý reprezentant a účastník mistrovství světa 1982 Petržela už v české lize trénoval Slavii, Spartu, Mladou Boleslav, Liberec a šest let strávil v Bohemians, v roce 2002 pak zamířil do předního ruského celku Zenitu Petrohrad, který dovedl k zisku poháru, druhému místu v lize a postoupil s ním do čtvrtfinále Poháru UEFA. Zároveň tam pomohl vychovat budoucí hvězdy v čele s Andrejem Aršavinem či Alexanderem Keržakovem.

Po návratu v roce 2006 vedl v české nejvyšší soutěži už jen Olomouc. Následně zamířil do Neftči Baku a do nižších soutěží, kde trénoval Žižkov, slovenské Michalovce a naposledy druholigovou Vlašim.

Nyní přijal nabídku Baníku, se kterým se bude po zisku pouhých čtyř podzimních bodů snažit o zázrak v podobě záchrany. Zároveň bude muset pracovat zejména s mladými odchovanci.

"Už několikrát jsem jako trenér stavěl nové mužstvo z mladých hráčů. Taková vize mě láká i v případě Baníku, který tradičně sází na své odchovance," uvedl Petržela. "Vždy jsem vyžadoval disciplínu, a to se mně i hráčům vyplatilo. Vždyť pro český fotbal jsem vychoval na padesát reprezentantů," prohlásil před časem nový ostravský trenér.

reklama