reklama

Fotbalisty Slavie napadli vlastní fanoušci. Lahvemi a kameny

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: CPA
Autobus s fotbalisty Slavie po prohře 1:2 v Jablonci ve Vršovicích napadli rozzuření fanoušci.

Praha - Drsné přivítání čekalo včera večer fotbalisty Slavie, kteří se vraceli z ligového utkání v Jablonci.

Jejich autobus nedaleko stadionu v Edenu totiž napadli příznivci vršovického klubu, kterým se nelíbí jeho současné výkony, jež vyvrcholily včerejší porážkou 1:2 na severu Čech, po němž Pražané klesli na sestupové místo tabulky. O incidentu informoval jako první portál idnes.cz.

Dvacet zakuklenců zahnala až policie

"Všechno se to stalo zhruba ve třičtvrtě na jedenáct, když autobus s hráči dorazil z Jablonce ke stadionu v Edenu a zastavil před VIP vstupem," popisuje drsnou story Soňa Nouzáková, ředitelka slávistické komunikace.

Sama incidentu přítomna nebyla, ale dorazila na místo krátce po něm. "Já už viděla jen spoustu střepů a ohořelé pyrotechniky." Dostala ale přesnou zprávu od vedoucího mužstva Stanislava Vlčka.

"Když autobus dorazil vynořilo se ze tmy několik, zhruba dvacet zakuklených osob, patrně radikálních příznivců Slavie. A začali na autobus házet lahve a kameny, jiní napadali hráče slovně," popisuje Nouzáková pro Aktuálně.cz.

K útoku došlo ve chvíli, kdy fotbalisté začali vystupovat z autobusu. Když viděli, co se děje, raději se do něj zase schovali. Někteří prý rychle přeběhli do útrob stadionu.

K žádnému zranění každopádně nedošlo. A pondělní dopolední trénink už proběhl bez problémů.

Rozzuřenci nikoho nezranili

Samotný incident trval jen velmi krátce, zhruba dvě tři minuty, zásah policie byl bleskový. "Poblíž stála policejní hlídka, která rychle zavolala posily a sama zasáhla. Nikomu se nic nestalo, zdravotní újmu u nikoho jsme nezaznamenali, jen to asi zanechalo stopy na psychice některých hráčů, kteří nikdy nic takového nezažili," říká Nouzáková.

Její slova potvrzuje i policie.

„Krátce před jedenáctou hodinou napadla skupina asi dvaceti osob autobus s hráči fotbalové Slavie, kteří přijížděli na stadion ve Vršovicích. Zaútočili verbálně a zábavní pyrotechnikou, dvě osoby rozbily kamenem skleněnou výplň u okna autobusu," řekl pro Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

"Škoda byla vyčíslena na zhruba 50 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, pět lidí bylo zadrženo. Policie zatím nikoho neobvinila, momentálně se nacházíme ve fázi výslechů a vyšetřování,“ dodal policejní mluvčí.

Podle dostupných informací šlo patrně o izolovanou akci skupiny fanoušků Slavie, která nemá mnoho společného s kotlem "sešívaných".

"Vím, kvůli čemu voláte, ale moc se k tomu nechci vyjadřovat, protože o ničem nevím. Zatím jsem si o tom jen přečetl a sám se pídím po informacích, co se údajně dělo. Já u toho incidentu každopádně nebyl," řekl Aktuálně.cz šéf slávistického kotle Lukáš Vala alias "Strašák".

Osudný Jablonec provokoval i sparťany

Ironií osudu je, že jiná prohra v Jablonci kdysi vyprovokovala k podobnému jednání před jedenácti lety i fanoušky Sparty.

Ti v roce 2002 po prohře Letenských 0:2 s Baumitem zastavili autobus s fotbalisty dokonce na dálničním nájezdu a vysklili přední sklo.

Po utkání tehdy skončil jako hlavní kouč klubu Jaroslav Hřebík.

reklama