Fotbalová ´19´ vstoupila do ME výhrou 3:1 nad Rumunskem

20. 7. 2011 22:00
Irové ve druhém zápase porazili 2:1 Řecko
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Chiajna - Čeští reprezentanti vstoupili do mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let výhrou 3:1 nad domácím Rumunskem.

O zisk tří bodů se svými góly zasloužili Tomáš Přikryl, Tomáš Jeleček, který proměnil pokutový kop, a Vojtěch Hadaščok.

V druhém utkání skupiny A zvítězilo Irsko nad Řeckem 2:1 po dvou gólech O'Connera.

Zápas výrazně ovlivnilo nepříznivé počasí, kvůli kterému muselo být dokonce přerušeno utkání skupiny B mezi Španělskem a Belgií. Na stadionu v Chiajně silně pršelo a foukal nepříjemný vítr.

A ten zřejmě výrazně v první půli pomohl Rumunům. Češi sice byli dlouho lepší, ale po půlhodině se na pravé straně uvolnil Stanciu, odcentroval a míč překvapivou trajektorií zapadl za překvapeného brankáře Koubka.

Euro 19´ začíná, Hřebíkovi hoši vyzvou Rumuny

Češi se však rychle vzpamatovali a ještě do poločasu srovnali po samostatné akci Přikryla. Ofenzivní záložník Olomouce utekl po levé straně a střelou téměř z nulového úhlu zaskočil gólmana domácích, který čekal centr.

Svěřenci trenéra Jaroslava Hřebíka byli nadále lepším celkem a vytvářeli si více šancí, ale především stoper Kalas neměl při standardních situacích štěstí v zakončení.

Nakonec to byl ale právě obránce Chelsea, který zařídil klíčovou situaci. Soupeř ho zatáhl ve vápně za dres a Jeleček nařízenou penaltu chladnokrevně proměnil.

Šest minut před koncem pak výhru definitivně potvrdil střídající liberecký útočník Hadaščok, který tečoval Jánošovu střelu po zahraném signálu při standardní situaci.

V druhém utkání skupiny se Češi střetnou v sobotu od 18:00 s Irskem.

Skupina A:

Rumunsko - Česko 1:3 (1:1)
30. Stanciu - 44. Přikryl, 61. Jeleček z pen., 84. Hadaščok.
Sestava Česka: Koubek - Jeleček, Kalas, Brabec, Hála - Kadeřábek, Jánoš (90.+2 Kraus), Sladký, Krejčí - Skalák (69. Hadaščok), Přikryl (88. Fantiš). Trenér: Hřebík.

57. Jojič, 89. Trujič.

Utkání Španělsko - Belgie bylo za stavu 1:0 předčasně ukončeno v 15. minutě kvůli dešti a bude se dohrávat ve čtvrtek.