Fotbalová "21" díky gólům Wágnera vyhrála na Slovensku

25. 4. 2012 20:30
Slovensko "21" - Česko "21" 1:2

Senec - Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v přípravném duelu na Slovensku 2:1. Zápas hraný mimo oficiální termín UEFA rozhodl dvěma góly na přelomu poločasů plzeňský Tomáš Wágner.

Ve 43. minutě nejprve otevřel skóre střelou do horního rohu branky a po změně stran proměnil penaltu. Mladíci si připsali čtvrtou výhru za sebou.

Trenér Jakub Dovalil využil utkání především k testování dalších hráčů před červnovým pokračováním evropské kvalifikace a postupně poslal na trávník všech sedm nováčků.

Lvíčata v letošní premiéře jasně dominovala v Rumunsku

Češi měli ve svém kádru pouze tři hráče se čtyřmi a více starty, přesto od úvodních minut ovládli hru a většinu času drželi míč na svých kopačkách.

"Téměř 99 procent hry jsme byli lepší, vedli jsme 2:0 a kontrolovali průběh. Jedinou branku jsme inkasovali v nastavení po přísné standardce, ale to nijak nesnižuje výkon hráčů," řekl Dovalil.

Dovalil: Ukázalo se, že s nováčky můžu počítat

Utkání si pochvaloval.

"Zápas naprosto splnil svůj účel, který měl. Protočili jsme všechny hráče a vyzkoušeli si je v zápasovém zatížení. Velmi spokojen jsem s tím, jak se prezentovalo sedm nováčků. Ukázalo se, že jsou to hráči, se kterými lze do budoucna počítat," dodal Dovalil, nový asistent u dospělé reprezentace.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil | Foto: Fotbal.cz

Češi se v Senci k větším šancím dostali až na přelomu obou poločasů a hned z první udeřili. Kopic ve 43. minutě zacentroval z pravé strany a Wágner se trefil přesně do horního rohu.

Plzeňský útočník pak pět minut po přestávce přidal svůj třetí gól za jednadvacítku, když s přehledem proměnil pokutový kop. Vzápětí si mohl dokonce připsat hattrick, ale rozhodčí mu ve velké šanci odpískal útočný faul.

Slováci se v závěru snažili o zkorigování skóre. Brankář Valeš nejprve ještě vychytal únik obránce Košúta působícího ve Slovácku, v první minutě nastavení už byl ale krátký na Lásikovu dorážku po přímém kopu záložníka rezervního týmu Chelsea Lalkoviče.

Vedle Košúta se v domácím dresu představil také další hráč z české ligy ostravský Greguš, který měl dokonce kapitánskou pásku.

Výsledek:

Slovensko "21" - Česko "21" 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1 Lásik - 43. a 50. z pen. Wágner. Rozhodčí: Andó-Szabó (Maď.) - Sluk, Mókoš (oba SR). ŽK: Paur, Šimonek, Košút, Lásik (všichni SR). Diváci: 1132.

Sestava Česka: Koubek (46. Valeš) - Nitrianský (46. Kysela), Frydrych (62. Pázler), Štěpánek, Lecjaks - Kopic (46. Novák), Hora, Daníček (46. Pavelka), Hanousek, Vůch - Wágner (69. Tecl). Trenér: Dovalil.