Fotbalová ´21´ vyhrála v Arménii a drží si první místo

11. 11. 2011 15:55
Češi se v tabulce udrželi o bod před Černohorci
Jan Chramosta (vpravo) vstřelil oba góly českého týmu
Jan Chramosta (vpravo) vstřelil oba góly českého týmu | Foto: Reuters

Jerevan - Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli v kvalifikaci o Euro 2013 v Arménii 2:0 a v tabulce skupiny 3 se udrželi na prvním místě o bod před Černou Horu, která doma porazila Andorru 4:0.

O vítězství svěřenců Jakuba Dovalila se dvěma góly postaral střídající boleslavský útočník Jan Chramosta, který skóre otevřel v 76. minutě a v nastavení druhého poločasu vítězství pojistil.

Češi tak odčinili jedinou ztrátu bodů ve skupině, když v září doma remizovali 1:1 právě s Arménií.

Lvíčata vyhrála ve Walesu a vedou kvalifikační skupinu

Další zápas čeká českou reprezentaci až příští rok v červnu, kdy se doma o udržení prvního místa utká s Černou Horou.

Arménie "21" - Česko "21" 0:2 (0:0)

Branky: 76. a 90.+4 Chramosta. Rozhodčí: Hafsaas - Wiken, Midthjell (všichni Nor.). ŽK: Petrosjan, Aleksanjan, Badaljan - Chramosta, Kadlec.
Sestava Česka: Štěch - Nitrianský, Hejda, Kalas, Lecjaks - Hanousek, Mareček, Darida (88. Kopic), Krejčí - Nešpor (46. Chramosta), Kadlec (90. Wágner). Trenér: Dovalil.

Černá Hora - Andorra 4:0 (2:0)

1. Česko 4 3 1 0 12:1 10
2. Černá Hora 5 3 0 2 13:6 9
3. Arménie 4 2 1 1 6:4 7
4. Wales 4 2 0 2 3:4 6
5. Andorra 5 0 0 5 0:19 0