Fotbalová devatenáctka podlehla Bulharsku a ME si nezahraje

26. 5. 2014 19:38
Svěřenci Pavla Hoftycha ve druhém utkání závěrečné části kvalifikace podlehli 0:2 domácímu Bulharsku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Sliven - Čeští fotbalisté do 19 let nepostoupili na mistrovství Evropy. Svěřenci Pavla Hoftycha ve druhém utkání závěrečné části kvalifikace podlehli 0:2 domácímu Bulharsku, které si po druhé výhře s předstihem zajistilo účast na závěrečném turnaji.

Česká reprezentace nenavázala na úvodní vítězství 1:0 nad Itálií. V posledním utkání skupiny proti Švédsku už půjde jen o prestiž.

Bulharsko rozhodlo o triumfu ve druhém poločase, kdy se v 52. a 62. minutě prosadili Kolev s Vutovem. Před druhým gólem domácího výběru navíc dostal červenou kartu slávistický útočník Sodoma.

Oslabený český tým mohl vrátit do hry v 70. minutě sparťan Schick, ale z penalty nepřekonal brankáře Ljubenova. Bulharsko si vítězství pohlídalo, přestože čtvrt hodiny před koncem obránce Galabov dostal druhou žlutou kartu a srovnal počet hráčů na trávníku.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let - závěrečná fáze:

Bulharsko - ČR 2:0 (0:0)

Branky: 52. Kolev, 62. Vutov. ČK: 76. Galabov - 55. Sodoma.

Sestava ČR: Staněk - Tregler, Hůlka (59. Vichta), Prosek, Matějů - Schick, Pajer, Kalvach, Holzer (78. Kocourek) - Sodoma, Kurušta (64. Čavoš). Trenér: Hoftych.

Švédsko - Itálie 3:1 (1:1)

Branky: 48. a 73. Gustafson, 59. Berisha - 40. Grassi.

1. Bulharsko 2 2 0 0 4:1 6
2. Švédsko 2 1 0 1 4:3 3
3. ČR 2 1 0 1 1:2 3