reklama
20:45 • Kvalifikace MS 2022 • Skupina E
0:2
0:1
Bělorusko - vlajka - Sport 2016
Bělorusko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 22. Schick
  • 65. Hložek

Vítejte u on-line přenosu z utkání kvalifikace na MS 2022 mezi Běloruskem a Českem. Utkání se odehraje v ruské Kazani v pondělí 11. října od 20:45.

Dnešní sestava doznala oproti utkání s Walesem několik změn. V základu je Vydra, Sadílek, Wiesner i Zima.

SESTAVA BĚLORUSKA

 

Pavljučenko - Běgunov, Seljava, Judenkov, Pječenin - Bykov, Klimovič, Sedko - Antilevskij, Ebong, Lisakovič (C)

 

Chatkevič, Stepanov - Nečajev, Sadovničij, Pobudey, Lisakovič, Solovej, Krasnov, Jablonskij, Podstrelov, Bardačov

Dnešní utkání bude pro český tým naprosto zásadní. V případě české výhry a vítězství Walesu v Estonsku by totiž svěřenci kouče Šilhavého téměř definitivně ztratili šanci na druhé místo skupiny E.

Naopak Bělorusko už je bez větších šancí na obsazení druhého místa zajišťující baráž. Nicméně rozhodně nemůže být spokojeno s aktuálně poslední pozicí ve kvalifikační skupině. Dnešním úspěchem by se tedy mohlo dostat aspoň z tohoto nelichotivého místa.

Češi se dnes budou pokoušet o nápravu posledního utkání proti Walesu, které na domácí půdě v Praze pouze zremizovali. Navíc poslední dvě venkovní kvalifikační utkání našim fotbalistům nepovedla. V Belgii padli v poměru 0:3 a neúspěch v podobě prohry 0:1 přineslo i utkání ve Walesu.

Před dnešním utkáním musel trenér Šilhavý udělat několik změn na soupisce. Národní tým opustili dva hráči Slavie a také Antonín Barák.

Dobrým odrazovým můstkem by pro český tým mohlo být kvalifikační utkání proti Bělorusku, které se v září odehrálo v Ostravě. Češi měli celý zápas pevně v rukou, když naprosto dominovali, avšak výsledkem bylo poměrně nevýrazné vítězství. O jedinou branku se totiž v prvním poločase postaral Antonín Barák.

Stejně jako v Ostravě i dnes bude český celek v pozici favorita, nicméně na Bělorusko je potřeba dát si pozor. Přestože Bělorusové prohráli šest zápasů v řadě, z pozice domácího celku to byly velmi těsné výsledky. Porážky proti Belgii (2:3) i Walesu (0:1) v září totiž ze strany favoritů nebyly zrovna přesvědčivé.

Fotbalisté jsou přítomni na hrací ploše a vše se chystá k úvodnímu výkopu dnešního zápasu. Češi dnes nastupují v červených dresech, domácí fotbalisté oblékli bílou.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

První pokus o vysunutí Patrika Schicka. Padající vysoký míč si hostující útočník zpracovával patou, ale hned první dotek se nepovedl.

2.

Závěr druhé minuty se Matějů dobře zapojil do akce, když situaci zavřel u vzdálenější tyče. Pešek následně vybídl Hložka, který nepropálil hradbu těl před sebou.

3.

Rohový kop se českému výběru nepovedl. Nízký centr byl okamžitě odvrácen na přední tyči.

4.

Souček hru skvěle roztáhl na levou stranu k Matějů. Ten ještě kombinoval se Schickem, ale nakonec je pískán nedovolený zákrok levého beka českého výběru.

5.

Druhý střelecký pokus pro Hložka. Přechod do útočné fáze se českým hráčům zatím náramně daří, ale i toto zakončení bylo hned zablokováno.

6.

Vaclík se dostal pod tlak a špatnou rozehrávkou míč daroval soupeři. Jenže následná běloruská kombinace nebyla přesná.

7.

Nepřesná průniková přihrávka Sadílka na Matějů. Domácí okamžitě spěchají s rychlým výpadem.

8.

Lisakovič si míč z levé strany navedl až k pokutovému území. Nakonec pálil Antilevskij, ale tomu se střela vůbec nepovedla. 

9.

Další rychlejší akce domácích. Lisakovič dostal přihrávku na hranici pokutového území, ale střela Sedka šla výrazně mimo tři tyče.

10.

Vůbec se nyní nepovedla kombinace Součka s Peškem. Nepřesná přihrávka putovala do autu směrem k prázdným tribunám stadionu v Kazani.

reklama