reklama

Čeká nás trochu jiná úroveň než v březnu, řekl Jarolím o Belgii a už se těší, co předvede Schick

Karel Jarolím Karel Jarolím autor: Milan Kammermayer
Trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím tuší, že jeho svěřence čeká proti Belgii pořádně těžká zkouška.

Brusel - Zatímco v březnu se česká reprezentace měřila s Litvou a San Marinem, jejichž hráči jsou pro většinu fanoušků neznámí, v pondělí nastoupí proti celku složenému z fotbalových hvězd v čele s Edenem Hazardem, Romelem Lukakuem či Vincentem Kompanym. Trenér Karel Jarolím je sám zvědavý, jak se jeho svěřenci budou proti silné Belgii prezentovat.

Fotbalisté dorazili do Belgie, k týmu se už připojil i Dočkal Fotbalisté dorazili do Belgie, k týmu se už připojil i Dočkal Čtěte zde

"Belgie má samozřejmě velmi kvalitní mužstvo. Má posty zdvojené z hráčů, kteří hrají ve špičkových klubech. Je to trochu jiný level než při minulém srazu, ale musíme si tým vyzkoušet i v těchto zápasech, aby se ukázalo, jak se hráči chovají proti takovému soupeři. Důležité bude, jak budeme zdravě sebevědomí a organizovaní v defenzivě a jestli dokážeme být nebezpeční i dopředu," řekl Jarolím na tiskové konferenci.

Sám neumí říct, která z belgických hvězd se mu herně zamlouvá nejvíce. "Na každé pozici jsou tam zajímaví hráči. Jsou tam Mertens a Hazard, Lukaku jako jiný typ ofenzivního hráče, pak De Bruyne a můžeme takhle vyjmenovat celou sestavu. Já mám samozřejmě rád ofenzivní hráče, ale nechci říct, že ti ostatní jsou méně důležití," prohlásil Jarolím.

I český tým má ale vycházející hvězdu v útočníkovi Patriku Schickovi a Jarolím je zvědavý, jak si útočník Sampdorie povede proti belgické defenzivě v čele s Vincentem Kompanym.

"Samozřejmě jsem na Patrika zvědavý stejně jako fanoušci. Za dobu, co jsem u reprezentace, zatím nastoupil od začátku jen jednou proti Ázerbájdžánu, tam jsem úplně spokojený nebyl. Pak měl trochu smůlu. Proti Norsku jen střídal, pak musel odjet, v březnu zas nebyl zdravotně v pořádku. Těším se na něj a věřím, že nám všem ukáže, co umí," řekl Jarolím.

Od celého týmu bude chtít, aby jen nebránil, ale snažil se být nebezpečný dopředu. "Nechceme být pasivní. Máme možnost hodně střídat, tak budeme chtít být aktivní. Nedávat soupeři prostor a snažit se využít každé příležitosti směrem dopředu, abychom byli nebezpeční. Ale bude to o tom, jak si budeme věřit na balonu. Rozhodně ale nechceme hrát destrukci," slíbil reprezentační kouč.

Hlavní je pro něj, aby se tým rozehrál před sobotní kvalifikací s Norskem, ale rád by uhrál i dobrý výsledek, který by mohl tým pozitivně naladit na Nory.

"Vzhledem k tomu, že hráči různě končili a někdo je už tři týdny bez zápasu, tak pro nás bude důležité zápas odehrát tak, abychom chytili rytmus. Chtěli bychom hrát kvalitně, mít dobrý projev a samozřejmě bychom chtěli uhrát příznivý výsledek i proto, že nás čeká v sobotu velmi důležité utkání v Norsku. Hráči vědí, že dobrý výsledek pomůže. Věřím, že hráči udělají maximum pro to, aby byl výsledek pro nás co nejpozitivnější," dodal Jarolím.

reklama