Čermák vystřelil v nastavení jednadvacítce výhru 2:1 v přípravě v Polsku

27. 3. 2017 19:12
Zatímco proti bývalému federálnímu partnerovi dali čeští mladíci v pátek čtyři góly za první poločas, proti Polákům jim v úvodním dějství finální fáze stejně jako soupeři vázla. Nakonec se ale trefili Václav Černý a Aleš Čermák.
Zápas v Polsku Rozhold Aleš Čermák (7).
Zápas v Polsku Rozhold Aleš Čermák (7). | Foto: Dalibor Sosna

Kielce - Fotbalová reprezentace do 21 let vyhrála v druhém letošním zápase v přípravě v Polsku 2:1 a navázala na páteční vítězství 4:1 nad Slovenskem. Mladíci v Kielcích vedli od 50. minuty po brance Václava Černého. Šest minut před koncem srovnal Jaroslaw Niezgoda, ale v druhé minutě nastavení rozhodl o triumfu nad pořadatelem červnového evropského šampionátu, na který se chystá i český celek, střídající Aleš Čermák.

Trenér Vítězslav Lavička udělal oproti zápasu se Slovenskem hned osm změn a v základní sestavě zůstali jen Trávník, Černý a Linhart. Zatímco proti bývalému federálnímu partnerovi dali čeští mladíci v pátek čtyři góly za první poločas, proti Polákům jim v úvodním dějství finální fáze stejně jako soupeři vázla. Ani jedno z mužstev za první půli nezamířilo mezi tyče, zahrozil jen v 41. minutě po rohu hlavičkou nad Stronati.

Po přestávce se dostali do první gólové šance Poláci. Stoper Lüftner prodloužil ve 47. minutě míč za sebe tak nešťastně, že nahrál Stepiňskému, kterého však vychytal brankář Zima. O tři minuty později otevřeli skóre hosté. Černý napřáhl za vápnem a domácí stoper Bednarek tečoval balon mimo gólmanův dosah. Ofenzivní záložník Ajaxu Amsterodam dal v desátém utkání za jednadvacítku sedmou branku.

Češi se po pauze zlepšili a mohli několikrát navýšit vedení. V 62. minutě po centru hlavičkoval vedle Linhart, za chvíli Stronatiho hlavičku vyrazil domácí gólman a v 72. minutě se Černého střela otřela o tyč.

Zahozené šance pak přišly hosty draho. V 84. minutě nešťastně tečoval Stronati střelu přímo k volnému Niezgodovi a ten sám před Zimou poslal míč k tyči. Poláci se pak hnali za obratem, ale Češi podnikli v 92. minutě brejk, po kterém střídající Nečas předložil balon Čermákovi a ten do odkryté branky rozhodl.

Přípravný zápas fotbalistů do 21 let - Kielce:

Polsko - ČR 1:2 (0:0)

Branky: 84. Niezgoda - 50. Černý, 90.+2 Čermák. Rozhodčí: Marhefka - Vorel, Chládek (všichni SR). ŽK: Lipski - Sáček, Hubínek, Trávník, Čermák. Diváci: 6328.

Sestava ČR: Zima - Sáček, Lüftner, Stronati, Havel - Hubínek, Tetour (46. Čermák) - Trávník (90. Matějů), Černý, Havlík (78. Nečas) - Linhart (69. Mihálik). Trenér: Lavička.