reklama
18:00 • ME do 21 let • Skupina B
1:1
0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko U21
Itálie - vlajka - Sport 2016
Itálie U21
  • 75. Maggiore (vl.)
  • 31. Scamacca

Vítejte u online přenosu z utkání základní skupiny mistrovství Evropy do 21 let mezi Českem a Itálií. Utkání se odehraje ve středu 24. března od 18 hodin.

NOMINACE ČESKÉ REPREZENTACE DO 21 LET

 

Brankáři: Martin Jedlička (Dunajská Streda), Matěj Kovář (Manchester United), Matouš Trmal (Guimaraes)

 

Obránci: Michal Fukala (Liberec), Denis Granečný (Emmen), Libor Holík (Jablonec), Matěj Chaluš (Liberec), Ladislav Krejčí (Sparta), Dominik Plechatý (Sparta), Martin Vitík (Sparta)

 

Záložníci: Pavel Bucha (Plzeň), Filip Havelka (České Budějovice), Dominik Janošek (Zlín), Adam Karabec (Sparta), Michal Kohút (Slovácko), Tomáš Ostrák (Karviná), Michal Sadílek (Liberec), Pavel Šulc (Plzeň), Antonín Vaníček (Bohemians), Patrik Žitný (Teplice)

 

Útočníci: Václav Drchal (Mladá Boleslav), Ondřej Lingr (Slavia), Ondřej Šašinka (Baník Ostrava)

NOMINACE ITALSKÉ REPREZENTACE DO 21 LET

 

Brankáři: Marco Carnesecchi (Cremonese), Michele Cerofolini (Reggiana), Alessandro Plizzari (Reggina)

 

Obránci: Raoul Bellanova (Pescara), Enrico Delprato (Reggina), Gianluca Frabotta (Juventus), Matteo Gabbia (AC Milán), Matteo Lovato (Hellas Verona), Riccardo Marchizza (Spezia), Lorenzo Pirola (Monza), Luca Ranieri (Spal), Marco Sala (Spal), Gabriele Zappa (Cagliari)

 

Záložníci: Davide Frattesi (Monza), Giulio Maggiore (Spezia), Tommaso Pobega (Spezia), Samuele Ricci (Empoli), Nicolo Rovella (Janov), Sandro Tonali (AC Milán)

 

Útočníci: Patrick Cutrone (Valencia), Lorenzo Colombo (Cremonese), Giacomo Raspadori (Sassuolo), Gianluca Scamacca (Janov)

Přeji příjemný středeční podvečer. Dnešní den je nabitý zajímavými sportovními událostmi a my se spolu můžeme těšit na první utkání české fotbalové reprezentace do 21 let na letošním mistrovství Evropy. Lvíčata se od 18:00 představí v Celje proti favorizované Itálii.

SESTAVA ČESKA

 

Jedlička - Vitík, Chaluš (C), Krejčí - Holík, Bucha, Sadílek, Šulc - Karabec - Lingr, Šašinka

 

Kovář, Trmal - Plechatý, Havelka, Janošek, Kohút, Žitný, Fukala, Ostrák, Granečný, Drchal, Vaníček

SESTAVA ITÁLIE

 

Carnasecchi - Del Prato, Gabbia, Marchizza - Zappa, Frattesi, Tonali, Maggiore, Sala - Scamacca, Curtone

 

Plizzari, Cerofolini - Bellanova, Frabotta, Lovato, Colombo, Ranieri, Rovella, Pirola, Pobega, Raspadori

Favoritem dnešního utkání budou mladíci z Itálie. Na soupisce italské reprezentace je celkem 11 hráčů, kteří více či méně pravidelně nastupují v Serii A a k tomu je v útoku Curtone ze španělské Valencie. Už jen samotná finanční stránka reprezentačního výběru je výrazně jinde než v případě českého týmu. Celá italská soupiska má totiž hodnotu 124 milionů Eur, přičemž jen Sandro Tonali je hodnocen na 32 milionů. Sám tedy překoná svou hodnotou všechny české mladíky dohromady. Na zmíněného Tonaliho si mohou pamatovat reprezentanti ze Sparty, kteří na něj narazili letos v Evropské lize.

Ve prospěch italské reprezentace dnes hovoří také čísla z kvalifikačních soubojů. V deseti utkáních totiž Itálie vybojovala 25 ze 30 možných bodů, když zaváhala jen bezgólovou remízou v Irsku a velmi nepovedeným utkáním ve Švédsku (0:3). Právě tři inkasované branky ve Švédsku navíc způsobily většinu obdržených gólů v celé kvalifikaci, neboť Italové inkasovali jen 5x. Naopak vstřelených branek bylo 27, tedy průměr téměř tří branek na zápas.

Velký pozor by si dnes česká defenzíva měla dávat na útočnou dvojici Scamacca - Cutroni. Tito italští forvardi se totiž ve kvalifikaci postarali o rovnou třetinu branek italského výběru, když dohromady skórovali 9x. Tři góly dal také Scottil, nicméně ten kvůli zranění není ve výběru pro mistrovství Evropy.

Český tým sice nebude favorizován, nicméně rozhodně ho nelze podceňovat. V letošním výběru je několik velmi kvalitních fotbalistů, přičemž velká část z nich nastupuje pravidelně v základních sestavách českým týmů. V obraně by se mělo spoléhat především na dobře chytajícího Jedličku a defenzivní sparťanské duo Vitík - Krejčí, které se rozehrálo ke skvělým výkonům. Směrem dopředu je však také na, co spoléhat, nicméně v samotném útoku to může trochu drhnout. Záložní řada vyztužená Buchou, Šulcem či Sadílkem by ovšem měla fungovat.

Ve srovnání s Itálií je však český tým přeci jenom po zásluze podceňován. Když už byla zmíněna cena italského výběru, ten český je momentálně ohodnocen na zhruba 19 milionů Eur. Nejdražší italský hráč tak českou soupisku překonává o nějakých 13 milionů. Naopak nejvýše je z našich fotbalistů hodnoceno trio Krejčí - Sadílek - Bucha. Shodně by tito fotbalisté měli mít cenu 2,5 milionů Eur.

Na rozdíl od svého soupeře se Češi o postup z kvalifikace museli poměrně obávat. Ve skupině s Chorvatskem, Skotskem, Řeckem, Litvou a San Marinem si český tým připsal tři remízy, jednu prohru a šest vítězství při skóre 20:4. Velmi dobrá bilance, nicméně kdyby Skotové v závěru kvalifikace přehráli Řecko, bylo by to právě Skotsko, které by šlo na šampionát z prvního místa. Velmi dobře ve kvalifikaci fungovala především defenzíva, jenž sedmkrát udržela čisté konto.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

V závěru první minuty registrujeme nedovolený zákrok Chaluše, který byl příliš důrazný proti jednomu z Italů. Volný kop pro italskou reprezentaci.

2.

K rozehrání volného kopu se postavil Scamacca, který míč nakopl pravačkou, ale nakonec jej poslal mimo tři tyče. Jedlička navíc situaci poměrně v klidu kontroloval.

3.

V pokutovém území se zjevil s míčem u kopaček Lingr. Je ovšem pískáno proti němu a hrát budou Italové.

4.

Poměrně nečekaný úkaz na této úrovni. Italové se provinili špatným vhazováním. Od hráčů, kteří se prezentují v jedné z nejlepších světových lig, by to člověk opravdu nečekal.

5.

Důrazný souboj rameno na rameno podstoupil Krejčí se soupeřem. Podařilo se zastavit akci Italů po Vitíkově nepřesnosti.

6.

Jenže nyní se nepřesnosti dopustili také hráči z Apeninského poloostrova. Kolmice na Scamaccu putovala pouze za brankovou čáru.

7.

Další neurovnaná souhra v kombinaci našeho celku. Malá domů hlavou od Šulce zařídila jen roh ve prospěch Itálie.

reklama