reklama
21:00 • ME do 21 let • Skupina B
0:2
0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko U21
Španělsko - vlajka - Sport 2016
Španělsko U21
  • 69. Dani Gómez
  • 78. Dani Gómez

Vítejte u online přenosu z utkání třetího kola základní skupiny fotbalového ME do 21 let mezi Českem a Španělskem. Utkání se odehraje v úterý 30. března od 21 hodin.

SESTAVA ČESKA U21

 

Jedlička - Fukala, Chaluš (C), Krejčí, Sadílek - Šulc, Havelka, Bucha, Vaníček - Karabec - Lingr

 

Trmal - Vitík, Holík, Plechatý, Janošek, Šašinka, Kohút, Žitný, Ostrák, Granečný, Drchal

SESTAVA ŠPANĚLSKA U21

 

Fernández (C) - Pipa, Hugo Guillamón, Jorge Cuenca, Pedrosa - García, Moncayola, Villar - Puado, Ruiz, Barrenetxea

 

Martinez, Dominguez - Zubimendi, Pozo, Fran Beltrán, Cucurella, Miranda, Brahim Díaz, Dani Gómez, Ricard Puig, Pino

Dnešní utkání rozhodne o postupu do vyřazovací části a favoritem budou jednoznačně Španělé. Ve kvalifikaci totiž Španělsko vyhrálo devět z deseti zápasů a ztratilo jen při překvapivé remíze 1:1 v Izraeli. Mimo to dalo Španělsko dalších 19 branek a žádnou další už neinkasovalo. Naprosto dominantní postup z kvalifikační skupiny s náskokem deseti bodů na druhou Severní Makedonii.

Za zmínku jistě stojí fakt, že dvacet kvalifikačních gólů Španělska si rozdělilo hned třináct fotbalistů. Nejlepším střelcem byl Dani Olmo (3 góly), nicméně ten už je v seniorské reprezentaci. Kromě toho vstřelili čtyři hráči dvě branky a jen jeden je v dnešní základní sestavě. O síle španělské reprezentace vypovídá i fakt, že Brahím Díaz z AC Milán sedí pouze na lavičce náhradníků. Přitom on je rovněž jedním z těch, kteří dali v kvalifikaci dva góly.

Ve srovnání s dnešním soupeřem měl český tým podstatně těžší kvalifikaci. V deseti utkáních sice prohrál jen jednou, ale na stvrzení postupu musel počkat až do posledního zápasu, ve kterém Řecko porazilo Skotsko. Právě to totiž mohlo Čechy vyšoupnout z postupové pozice. Jinak si Česko ve kvalifikaci vedli opravdu dobře, když vstřelili 20 branek a jen 4 inkasovali. Nejlepším střelcem byl pětigólový Ladislav Krejčí.

Problémy zatím české reprezentaci činí především hra do ofenzívy. Proti Itálii ani Slovinsku totiž Češi nedokázali vstřelit klasický gól a v obou případech jim pomohli soupeři vlastní brankou. Aktuálně jsou však čeští fotbalisté stále ve hře o postup. Dnes ovšem nutně potřebují uhrát minimálně remízu, při které by se museli ohlížet na výsledek zápasu mezi Slovinskem a Itálií.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Barrenetxea si dobře počínal kolem středové čáry a prošel přes dva hráče. Ten třetí už jej zastavil nedovoleným způsobem.

2.

Španělsko se od úvodních minut snaží především kombinovat s míčem na kopačkách. 

3.

Zatím se favorizovaný celek nedostává do blízkosti pokutového území. Hraje se především poblíž středu trávníku.

4.

Velmi dobře to udělal Puado, který se rozběhl a výrazně míč posunul za půlící čáru. Další kombinace už nebyla přesná.

5.

Centrovaný míč do pokutového území před Jedličkou si pohlídal Ladislav Krejčí. Španělé však znovu chystají ofenzivní akci.

6.

Další vysoký míč před Jedličku. Tentokrát byl pozorný Fukala, který míč odhlavičkoval na roh.

7.

Po odvráceném rohovém kopu se k zakončení odhodlal Moncayola. Mírně tečovaný pokus šel přesně k Jedličkovi.

8.

Další nepovedená akce španělské reprezentace. Tentokrát si s přesností nepotykal Pedrosa.

9.

Antonín Vaníček si věřil na levé straně a u lajny se pokusil projít přes bránícího rivala. Bude z toho aspoň vhazování pro Česko.

10.

Dobré napadání Karabce. Nakonec zahrál Pedrosa pouze do autu. 

11.

Zajímavá kombinace českého týmu na útočné polovině. Centr do vápna sice nenašel Lingra, ale hrozba rychlého brejku byla zažehnána Jedličkou.

13.

Adam Karabec rozehrával z místa předchozího španělského faulu. Míč se snášel ke Krejčímu, který dobře vyskočil, ale k ohrožení španělské brány nedošlo.

reklama