reklama

Čeští fanoušci vypravují na čtvrtfinále do Baku speciální letecký spoj

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Jeden z fanoušků fotbalové reprezentace se rozhodl pro české příznivce zařídit letadlo na sobotní čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Dánsku v Baku. Aby byl stroj vypraven, je podle fanklubu národního týmu potřeba obsadit aspoň 150 míst. Běžné linky z Prahy do ázerbájdžánské metropole nelétají.

"Jeden z fanoušků se rozhodl zařídit fanouškovské letadlo do Baku. Předběžná cena je od 13.550 Kč do 16.220 Kč za zpáteční let a závisí na obsazenosti letadla. Celková cena bude rozdělena mezi všechny pasažéry rovným dílem. Nejedná se o oficiální zájezd, ale společný let, který si organizují fanoušci," uvedl fanklub na svém twitterovém účtu.

To tedy vymýšlela hlava, nechápe Schick. Nasupený Velšan má formát Eura za vtip To tedy vymýšlela hlava, nechápe Schick. Nasupený Velšan má formát Eura za vtip Čtěte zde

Dodal, že bližší informace poskytne poté, co bude let zajištěn u charterové společnosti. Stroj s fanoušky by měl podle předběžného plánu odletět v pátek ve 14:00 a na zpáteční cestu se z Ázerbájdžánu vydat v neděli v 10:00.

Zápas v Baku je pro české fanoušky obtížně dostupný. Přímý spoj z Prahy do ázerbájdžánské metropole, která je vzdálena tři tisíce kilometrů, neexistuje a cestovat je možné pouze s přestupem.

V Baku navíc platí přísnější koronavirová opatření než v Budapešti, kde v neděli reprezentaci při osmifinálové výhře 2:0 nad Nizozemskem hnalo vpřed sedm tisíc českých fanoušků.

Příznivci při cestě k utkání musejí předložit buď negativní PCR test na koronavirus, který nebude starší 72 hodin, dokončené očkování, nebo doklad o prodělání nemoci. Zároveň tamní úřady na základě vstupenky vydávají speciální víza. Navíc je potřeba mít negativní PCR test pro odjezd ze země a po návratu do Čech nastoupit do izolace. Její délka závisí na tom, zda má dotyčný dokončené očkování.

Zatímco Češi musejí po návratu z Ázerbájdžánu podstoupit ve vlasti kontrolní PCR test a trávit čas v izolaci, Dánové do karantény nemusejí. Fanklub severského soupeře již avizoval, že do Baku organizovaně vypraví 1000 fanoušků.

V poledne začal na portálu UEFA předprodej vstupenek na zápas pro členy fanklubu. Každý fanoušek si může na čtvrtfinále stejně jako na osmifinále pořídit maximálně čtyři vstupenky. Lístky se dají nakupovat ve třech cenových kategoriích od 75 eur (1913 korun) do 225 eur (5738 korun). Vzhledem k pandemii je v Baku omezena kapacita na polovinu a do hlediště Olympijského stadionu může 31 tisíc diváků.

Prodej lístků na čtvrtfinále českých fotbalistů s Dány začne v úterý odpoledne Prodej lístků na čtvrtfinále českých fotbalistů s Dány začne v úterý odpoledne Čtěte zde
reklama