reklama

Čeští fotbalisté odletěli do Kataru, jsou zvědaví i na to, jak se země chystá na mistrovství světa

Tomáš Vaclík Tomáš Vaclík autor: Milan Kammermayer
Fotbalová reprezentace dnes dopoledne odletěla z Prahy do Kataru, kde ji od středy do soboty čeká přípravný turnaj a na něm zápasy s Islandem a domácím výběrem.

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti se těší na zápasy přípravného turnaje v Kataru i na to, že v Dauhá vymění nevlídné počasí v Čechách za letní teploty kolem třiceti stupňů.

"Čekají nás dva těžké zápasy a oba je budeme chtít zvládnout, abychom se třeba nějak nastartovali do té další fáze. I když další reprezentační sraz je až asi za čtyři nebo pět měsíců," řekl před odletem  brankář Tomáš Vaclík, který s reprezentací před měsícem uzavřel neúspěšnou kvalifikaci o postup na mistrovství světa v příštím roce.

Simič už má jasno. Ze čtyř reprezentačních dresů si nakonec vybral ten český Simič už má jasno. Ze čtyř reprezentačních dresů si nakonec vybral ten český Čtěte zde

K českému týmu už se připojili i poslední dva dodatečně povolaní hráči, nováček Vladimír Coufal a olomoucký Šimon Falta, kteří v pondělí večer po srazu mužstva v Praze nahradili zraněné Radima Řezníka s Jaromírem Zmrhalem.

"Uvidíme, jestli se dostanu na hřiště proti Islandu, v dalším zápase nebo třeba vůbec. Jsem rád, že tady můžu být a okusit atmosféru národního týmu. A jestli je Island v plné síle, nebo ne, to je jedno. My jsme tady, abychom podali stoprocentní výkon, a určitě budeme chtít vyhrát oba zápasy," uvedl Coufal.

Zatímco v Čechách je nevlídné podzimní počasí, v Dauhá panují teploty okolo třiceti stupňů. "Už je chladno, takže bude fajn si na těch pět dní zajet do tepla. Všichni máme nějaké zkušenosti s tím hrát ve velkém vedru, takže v tom nebude problém a budeme připraveni na zápasy," uvedl Vaclík.

Češi jsou zvědaví, jak se bohatý emirát z Perského zálivu připravuje na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit. "Člověk o tom akorát čte, o  klimatických podmínkách a termínu mistrovství světa se napsalo hodně. Bude to zajímavé vidět na vlastní oči," dodal Vaclík.

reklama