reklama

Co to má znamenat? Jsme hrozba? Konec reprezentačního srazu rozčílil Jankta i Krále

Slovensko - Česko, Liga národů, Tomáš Kalas a Jan Bořil v souboji se Adamem Zreľákem. Slovensko - Česko, Liga národů, Tomáš Kalas a Jan Bořil v souboji se Adamem Zreľákem. autor: Reuters
Oficiálním reprezentační sraz na pokyn hygieničky Martiny Marešové po včerejším zápase se Slovenskem skončil kvůli dvěma pozitivně testovaným členům v realizačním týmu. Zvrat v situaci rozčílil záložníka Jakuba Jankta a s kritikou se přidal i Alex Král.

"Po zápase dostaneme okamžitou stopku a všichni se musejí vrátit domů. Proč?" položil si otázku na svém instagramovém účtu Jankto. Záložník italské Sampdorie neměl pro rozhodnutí hygieny pochopení. "Proč jsme tedy dnes hráli a vystavili se kontaktu se Slováky?" ptal se dál.

Podobně rozladěný je i Alex Král. Ten popřál oběma nakaženým brzké uzdravení, nicméně rozpuštění srazu podobně jako Jankto nechápe.

"Je to ale pouze z širšího realizačního týmu. Všichni hráči a trenéři jsou negativní. Teď nám hrozí kontumace!" poukázal na to, že v případě neodehrání pondělního zápasu se Skotskem se může stát, že UEFA kontumuje zápas ve prospěch českého soupeře.

"Jsem z toho nešťastný, protože teď nikdo neví, co bude a jak to vlastně bude s následujícím srazem za měsíc, kde hrajeme 3 venkovní zápasy," připomněl, že v říjnu čekají reprezentaci zápasy na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku. Dva poslední v rámci Ligy národů.

Jankto poukázal i na to, že tým sehrál běžně zápas se Slovenskem, i když už byl znám případ i druhého nakaženého člena realizačního týmu. "Před zápasem se vědělo, že máme v týmu nakaženého a dostali jsme zelenou," diví se.

Z jeho vyjádření vyplývá, že zatím reprezentantům nebyla nařízena karanténa. "Navíc po návratu domů pravděpodobně nedostaneme ani karanténu, což mi logicky nedává žádný smysl a mělo by to být předmětem diskuze v nejbližších dnech," vyzval. "Jsme hrozba, ale po návratu už můžeme kamkoli. Co to má znamenat?"

S rozhodnutím hygieny a předčasným ukončením srazu nesouhlasí ani obránce Ondřej Čelůstka. "Bráško, řekl jsi to úplně přesně. U mě osobně se tahle celá věc taky potkala s obrovským nepochopením," reagoval Čelůstka na Janktův příspěvek na sociální síti.

Česko zvítězilo v pátek nad Slovenskem 3:1 a podle původního plánu se v pondělí mělo střetnout v Olomouci se Skotskem. O osudu zápasu nyní jedná FAČR s UEFA. Ve hře je i možnost, že utkání sehraje náhradní reprezentační výběr, dokonce bez trenéra Jaroslava Šilhavého.

reklama