reklama

Darida se loučil s reprezentací, klekající Velšany diváci vypískali

autor: Milan Kammermayer
Fotbalista Vladimír Darida se krátce před výkopem zápasu českého týmu v kvalifikaci mistrovství Evropy s Walesem oficiálně rozloučil s kariérou v reprezentaci, kde dělal kapitána. Jednatřicetiletý záložník Herthy Berlín ukončil své působení v národním celku po letním evropském šampionátu, na němž svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého došli do čtvrtfinále.

Bývalý kapitán českého týmu Darida přišel na trávník stadionu v pražském Edenu po nástupu obou mužstev. Od vedení Fotbalové asociace ČR dostal dres se svým jménem a obraz, nový reprezentační kapitán Tomáš Souček mu pak předal dárek od kabiny.

Darida odehrál za národní A-tým 76 zápasů, což ho řadí na 14. místo v historii české a československé reprezentace. Za český celek vstřelil osm gólů. Zahrál si na třech evropských šampionátech a na dvou z nich s mužstvem postoupil do čtvrtfinále. Mezi nejlepších osm týmů mistrovství prošel s reprezentací i letos v létě, po turnaji se však rozhodl v národním celku skončit.

Velšané těsně před výkopem zápasu poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Český tým se nepřipojil, svůj boj proti rasismu i další projevům nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu vyjadřuje již delší dobu jinak. Domácí fanoušci Velšany za pokleknutí hlasitě vypískali.

reklama