Devatenáctka ve Zlíně udolala Skoty a má blízko k postupu na mistrovství Evropy

24. 3. 2017 19:12
Česká reprezentace do 19 let zvládla v závěrečné kvalifikační fázi také utkání se Skotskem a po vítězství nad Maďarskem zapsala do tabulky další tři body. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí na ME v Gruzii jediné mužstvo a Češi jsou před posledním střetnutím s Rakouskem na prvním místě.
Jan Suchopárek
Jan Suchopárek | Foto: Milan Kammermayer

Zlín - Česká fotbalová reprezentace do 19 let vyhrála i druhý zápas závěrečné části kvalifikace a má na dosah postup na mistrovství Evropy. Výběr trenéra Jana Suchopárka si dnes ve Zlíně poradil 1:0 se Skotskem, a pokud v pondělí neprohraje s Rakouskem, zajistí si účast na šampionátu v Gruzii.

V prvním poločase měli navrch přímočařejší hosté, ale brankáře Jedličku dokázali překonat pouze z ofsajdu. Češi se po přestávce zlepšili, ale ani oni nedokázali dlouho najít recept na soupeřovu obranu. Pomohlo jim k tomu až vyloučení Allardiceho, který dostal v 70. minutě druhou žlutou kartu.

Přesilovku domácí využili po osmi minutách, když střídající Šašinka proměnil penaltu nařízenou za faul Ralstona na Granečného. Český tým navázal na vítězství 2:1 nad Maďarskem a od prvního postupu na mistrovství Evropy od roku 2011 ho dělí jediný bod.