reklama

FIFA začala kvůli nacistickým gestům fanoušků vyšetřovat i FAČR

Fanoušci Německa Fanoušci Německa autor: Milan Kammermayer
Chování německých fanoušků na zápase v pražském Edenu má dohru u asociace FIFA. Pro možné pochybení je vyšetřována i Fotbalová asociace ČR. Ta se zatím nevyjádřila.

Curych - Světová fotbalová federace FIFA se začala zabývat chováním německých fanoušků, kteří nacistickými gesty a písněmi narušili páteční utkání kvalifikace mistrovství světa s Českou republikou v Praze. Podle agentury DPA je kvůli možnému pochybení při zajištění bezpečnosti vyšetřována i Fotbalová asociace ČR.

Němce naštvalo chování jejich fanoušků v Praze. Jsou to potížisté a chuligáni, vzkázal Hummels Němce naštvalo chování jejich fanoušků v Praze. Jsou to potížisté a chuligáni, vzkázal Hummels Čtěte zde

Zápas na stadionu v Edenu, který český výběr s úřadujícími mistry světa prohrál 1:2, narušila skupinka asi dvou stovek fanoušků. Německá policie poté identifikovala 13 příznivců patřících k východoněmeckému klubu Dynamo Drážďany. Uvedla také, že na utkání zabránila odcestovat sedmi chuligánům, které zastavila na dálnici mezi Drážďany a Prahou.

Předseda německého svazu Reinhard Grindel v reakci na incident prohlásil, že v zemích, jako je Česká republika nebo San Marino, není možné zaručit kontrolovaný prodej vstupenek. Manažer německého týmu Oliver Bierhoff dodal, že výtržníci se k lístkům dostali mimo oficiální kanál německého svazu.

Fotbalová asociace ČR se zatím k incidentu ani jeho vyšetřování nevyjádřila.

reklama