reklama

Fotbalisty čeká pouštní exotika. Listopadovou přípravu sehrají v Dauhá, čeká je Katar a Island

České fotbalisty čeká výlet do Kataru České fotbalisty čeká výlet do Kataru autor: Reuters
Čeští fotbalisté se v listopadových přípravných zápasech utkají s Islandem a Katarem. Oba duely sehrají v Dauhá, které bude dějištěm mistrovství světa 2022. S Islandem se střetnou ve středu 8. listopadu, s Katarem o tři dny později.

Praha - Do Dauhá vyrazí reprezentace na pozvání katarské asociace. "Měli velký zájem o duely s tradičními evropskými soupeři. Po stránce sportovní i ekonomické se jedná o ideální variantu pro nadcházející listopadový termín a jsme velmi spokojeni, jak se celou akci v relativně krátkém čase podařilo zorganizovat," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Válečná sekera zakopána. Jarolím se dohodl s Berbrem a povede reprezentaci do roku 2020 Válečná sekera zakopána. Jarolím se dohodl s Berbrem a povede reprezentaci do roku 2020 Čtěte zde

"Jsme velmi rádi za možnost konfrontace se soupeři se dvěma odlišnými herními styly, což Island a domácí Katar jednoznačně splňují. Jsem rád, že máme možnost odehrát další dva kvalitní zápasy a zároveň v ideálních podmínkách bezmála týden společně pracovat na každodenní bázi," řekl reprezentační kouč Karel Jarolím.

S Islandem se Češi utkali v kvalifikaci o ME 2016. V listopadu 2014 s ním doma vyhráli 2:1, o půl roku později ale na Islandu prohráli 1:2. Ostrovní celek patří mezi země s největším fotbalovým progresem za poslední roky. Nejprve poprvé postoupil na evropský šampionát a nyní si zajistil i premiérovou účast na mistrovství světa. V kvalifikační skupině za sebou nechal Chorvatsko, Turecko či Ukrajinu.

S Katarem se dosud Češi neutkali. V žebříčku FIFA figuruje na 97. místě, na MS se neprobojoval. Ovládl sice hladce první část kvalifikace před Čínou, Hongkongem, Maledivami a Bhútánem, ale v další fázi skončil v konkurenci Íránu, Korejské republiky, Sýrie, Uzbekistánu a Číny poslední daleko za postupovými příčkami.

reklama