Fotbalová jednadvacítka prohrála v Anglii a poprvé v kvalifikace o ME nebodovala

11. 11. 2021 22:34

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v Burnley s Anglií 1:3 a v pátém duelu kvalifikace o mistrovství Evropy 2023 poprvé nebodovali.

"Lvíčata" prohrávala po půlhodině hry 0:3 po vlastní brance Martina Vitíka a trefách Anthonyho Gordona a Folarina Baloguny. Do konce úvodní dějství snížil z penalty Adam Karabec.

Anglii se povedl začátek a ve čtvrté minutě se ujala vedení, když Gordonovu střelu z hranice vápna usměrnil stoper Vitík do protipohybu gólmana Kováře.

O sedm minut později přidali domácí další branku. Balogun vystihl Gabrielovu přihrávku, nahrál Gallagherovi, jehož ránu Kovář vyrazil pouze před zakončujícího Gordona.

S Palmerovou střelou zpoza šestnáctky si český brankář v 27. minutě poradil, ale o chvíli později znovu inkasoval. Ramsey sebral Čvančarovi míč a našel Baloguna, který se z vápna nemýlil. Domácí byli při chuti, Baloguna ale při další střele Kováře nepřekonal.

V 39. minutě Karabce při snaze o kličku nedovoleně zastavil Thomas a italský rozhodčí Fabbri odpískal pokutový kop, z něhož sám faulovaný hráč skóroval.

Rovněž po změně stran hrozili především Angličané, skóre se však už nezměnilo. Neprosadili se Balogun, Gordon, Palmer ani Ramsey. V závěru mohl vstřelit kontaktní gól střídající Kohút, jenže zamířil vedle.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let v Burnley o postup na mistrovství Evropy 2023:

Anglie - Česko 3:1 (3:1)

Branky: 5. vlastní Vitík, 11. Gordon, 30. Balogun - 40. Karabec z pen. Rozhodčí: Fabbri - Tegoni, Bresmes. ŽK: Thomas, Aarons - Kaloč, Gabriel, Koubek.

Anglie: Bursik - Aarons, Guehi, Harwood-Bellis, Thomas - Skipp, Ramsey, Gallagher (89. Cresswell) - Gordon, Balogun (77. Gibbs-White), Palmer (73. Gomes). Trenér: Carsley.

Česko: Kovář - Gabriel, Vitík (88. Hranáč), Knapík, Fukala (46. Jurásek) - Kaloč, Žambůrek - Karabec (73. Kohút), Čvančara (34. Červ), Šulc - Sejk (72. Koubek). Trenér: Suchopárek.

1. Česko 5 4 0 1 10:3 12
2. Anglie 4 3 1 0 8:3 10
3. Albánie 4 3 0 1 7:4 9
4. Slovinsko 4 1 1 2 3:5 4
5. Kosovo 4 1 0 3 2:6 3
6. Andorra 5 0 0 5 0:9 0