reklama

Giggs proti Čechům Wales nepovede. Obvinění z napadení ženy ale dál odmítá

Ryan Giggs Ryan Giggs autor: Reuters
Trenér Ryan Giggs se nebude podílet na úvodních zápasech fotbalistů Walesu v kvalifikaci o postup na mistrovství světa včetně duelu 30. března proti Česku. Bývalý dlouholetý hráč Manchesteru United byl v listopadu zatčen kvůli rušení pořádku ve svém domě a byl obviněn z napadení ženy.

Giggs vinu odmítl a byl propuštěn na kauci, která byla podle britských médií prodloužena do 1. května.

"S Ryanem Giggsem jsme se dohodli, že se nezapojí do nejbližšího reprezentačního srazu," uvedla v tiskovém prohlášení Fotbalová asociace Walesu.

Stejně jako při minulých reprezentačních zápasech v listopadu převezme Giggsovy povinnosti jeho asistent Robert Page. Wales vstoupí do kvalifikace o mistrovství světa 24. března v Belgii a o šest dnů později bude v Cardiffu hostit Česko. Mezi kvalifikačními duely ještě ostrovní celek přivítá 27. března Mexiko. Nominaci by měl Page oznámit 15. března.

Sedmačtyřicetiletý Giggs hrál 23 let za Manchester United, s nímž se stal mimo jiné třináctkrát anglickým šampionem a dvakrát triumfoval v Lize mistrů. Wales reprezentoval ve 64 zápasech a národního týmu se ujal v roce 2018.

Slušňák Giggs? Bratrovi svedl manželku, teď čelí podezření, že napadl přítelkyni Slušňák Giggs? Bratrovi svedl manželku, teď čelí podezření, že napadl přítelkyni Čtěte zde
reklama