reklama

Hlídat Schicka? Nebezpeční jsou všichni Češi, bojí se Chorvati před klíčovou bitvou

Chorvatští fotbalisté doufají, že svým fanouškům nezpůsobí další zármutek Chorvatští fotbalisté doufají, že svým fanouškům nezpůsobí další zármutek autor: Reuters
Chorvatští fotbalisté nebudou v pátečním druhém utkání základní skupiny na mistrovství Evropy nijak speciálně hlídat českého útočníka Patrika Schicka, který v pondělí dvěma góly zařídil výhru 2:0 nad Skotskem. Prohlásil to asistent trenéra českého soupeře Vedran Čorluka.

Schick se blýskl především při druhém gólu, při němž přeloboval skotského brankáře téměř z 50 metrů.

Češi si půjdou pro postup. Na remízu hrát nejde, odmítají kalkulace před Chorvatskem Češi si půjdou pro postup. Na remízu hrát nejde, odmítají kalkulace před Chorvatskem Čtěte zde

"Schick je prvotřídní hráč a to neříkám jen kvůli těm dvěma gólům proti Skotsku. I na klubové úrovni v Lipsku a Leverkusenu ukázal, že je velmi nepříjemným útočníkem," chválil Čorluka, pětatřicetiletý bývalý skvělý obránce.

Jak tedy českého forvarda zastavit? "Nebudeme ho osobně hlídat," prozradil Čorluka. "To nikdy nebyla naše strategie a ani v pátek to nehodláme změnit," citoval ho web chorvatského svazu.

Podle záložníka Nikoly Vlašiče by navíc bylo chybou, kdyby se jeho celek zaměřil jen na hrotového útočníka protivníka. "Nebezpeční jsou všichni Češi," zdůraznil středopolař CSKA Moskva.

"Je velmi důležité je porazit, protože je vždy velmi těžké jít do posledního zápasu s nutností ho vyhrát, což by při případné páteční remíze nastalo," doplnil.

"I opilý jsem hrál lépe než on." Legendární Gazza sepsul hvězdu Angličanů "I opilý jsem hrál lépe než on." Legendární Gazza sepsul hvězdu Angličanů Čtěte zde

Čorluka považuje současný český tým za silnější než při posledním vzájemném utkání před pěti lety na minulém Euru. Tehdy Chorvaté - i s Čorlukou v sestavě - vedli 2:0, ale v poslední čtvrthodině o náskok po gólech Milana Škody a Tomáše Necida z penalty přišli.

"Na ten zápas si samozřejmě dobře vzpomínám. Pokud vím, tak jsem před první inkasovanou brankou prohrál vzdušný souboj," přiznal bývalý hráč Manchesteru City či Tottenhamu.

"Pak jsme v poslední minutě udělali penaltu poté, co Vida zahrál rukou. Divný zápas, který jsme měli lépe dohrát," vybavil si Čorluka, který tehdy odehrál celých 90 minut.

"A Česko tehdy a dnes? Dnes je mnohem rychlejším a dynamičtějším týmem, prostě mnohem nepříjemnější než tehdy. Bude to pro nás mnohem těžší než v roce 2016," mínil asistent hlavního trenéra Zlatka Daliče.

Jeho tým na úvod Eura prohrál 0:1 s Anglií a podruhé za sebou neskóroval. "Víme, že naším největším problémem v posledních zápasech byla finální fáze, to všichni viděli. Měli jsme potíže na poslední třetině hřiště a nedostávali jsme se do šancí," uznal Čorluka.

Ronaldo a pokrytec? Peníze z reklamy na fast foody mu nevadily, šijí do něj fanoušci Ronaldo a pokrytec? Peníze z reklamy na fast foody mu nevadily, šijí do něj fanoušci Prohlédněte zde

"Tvrdě pracujeme na tom, abychom to do dalšího zápasu zlepšili. Jsem si jistý, že budeme mnohem lepší a nebezpečnější," varoval Čechy.

"Chceme vyhrát, ale pokusíme se toho dosáhnout s rozvahou. Nesmíme bláznit a nechávat Čechům prostor na brejky a nebezpečné situace. Jsou velmi nebezpeční v přechodu dopředu, takže nesmíme za třemi body příliš spěchat hned od začátku," nastínil plán Čorluka.

Jeho šéf Zlatko Dalič navíc tvrdí, že porážka s Anglií moc nepokazila atmosféru v týmu. "Prohráli jsme s mužstvem, které je jedním z favoritů Eura. Nyní musíme jít za vítězstvím. Věřím, že se předvedeme v lepší kondici a hlavně budeme ofenzivnější," prohlásil hlavní chorvatský stratég.

reklama