reklama

Věřil jsem, že bych mohl skórovat, usmíval se premiérový specialista Jankto

Jakub Jantko Jakub Jantko autor: Milan Kammermayer
Prosadil se při premiéře za italské Udine, reprezentaci do jednadvaceti let a proti Litvě i při debutu za národní tým. "Na gól jsem si věřil," usmíval se po zápase Jakub Jankto.

Ústí nad Labem - Střeleckou formu z klubu si fotbalista Jakub Jankto přenesl i do české reprezentace, za kterou dnes debutoval. Po dvou gólech za Udine v italské lize se trefil i v přípravě proti Litvě a potvrdil tak, že se mu v prvních zápasech mimořádně daří. Prosadil se totiž i při premiéře v Udine a za jednadvacítku.

Premiéru národního týmu v Ústí nad Labem zachránili "náhradníci" Premiéru národního týmu v Ústí nad Labem zachránili "náhradníci" Prohlédněte zde

"Já mám na tyto zápasy docela štěstí. V Udine i jednadvacítce jsem hned při prvním startu dal gól, takže jsem si dnes docela věřil," připustil Jankto v rozhovoru s novináři. "Dobře jsem si sedl i s klukama v kabině a jsem moc rád, že nám to vyšlo i výsledkově," dodal.

Jednadvacetiletý záložník se prosadil v 65. minutě, kdy přidal důležitý druhý gól. "Vybojoval jsem balon ve středu hřiště a šli jsme dva na dva. Já to vzal na sebe, věděl jsem, co chci udělat, seknul jsem si to z pravé na levou a křížem jsem vystřelil. Byla to taková moje typická akce," popsal. "Je pravda, že teď se mi střelecky daří. Byl jsem pak v euforii, protože se na mě přišli podívat i rodiče a přítelkyně," dodal s úsměvem.

"Trenér mě před nástupem na hřiště upozorňoval, ať zůstanu v klidu. Chytnul jsem se dvěma přihrávkami a získal sebedůvěru, což pak vyústilo i v ten gól. Vždy je trochu nervozita, ale v Itálii jsem hrál proti velkým klubům a skvělým hráčům, takže už jsem trochu otrkaný," prohlásil odchovanec Slavie.

"Snad jsem si řekl o šance v budoucnu"

Do hry naskočil ve druhé jedenáctce, která byla výrazně produktivnější než ta první. "První poločas byl kombinačně lepší, ale fotbal rozhodují góly a ty tam padaly až nám. Také jsme ukázali hezké akce a mohli jsme dát i více branek než ty tři," mínil Jankto.

Od některých hráčů jsem čekal lepší výkon, jiní zase překvapili, přiznal Jarolím Od některých hráčů jsem čekal lepší výkon, jiní zase překvapili, přiznal Jarolím Čtěte zde

Věří, že si výkonem řekl o to, aby s ním trenér Karel Jarolím počítal i do budoucna. "Doufám, že se mi to povedlo. Chtěl jsem mu ukázat, že jsem k dispozici, když mě bude potřebovat už třeba na San Marino. Hlavně jsem ale rád, že už v jednadvaceti jsem poprvé v reprezentaci," řekl.

Svými výkony v Itálii si říká o pozornost týmů z Anglie a vydařený debut za reprezentaci by jejich zájem mohl ještě zvýšit. "Trochu to vnímám, ale nechci si to moc připouštět. Anglická liga a týmy jako Arsenal, Manchester City či Liverpool jsou určitě sen každého," připustil.

reklama