reklama

Jarolím hledá asistenty, vypadá to na Koubka s Kočím. Za osm dní přijde první nominace

Miroslav Koubek by se měl objevit v novém realizačním týmu české fotbalové reprezentace jako asistent Karla Jarolíma. Jednání však dosud nebyla uzavřena Miroslav Koubek by se měl objevit v novém realizačním týmu české fotbalové reprezentace jako asistent Karla Jarolíma. Jednání však dosud nebyla uzavřena autor: bohemians.cz – PJml.
Karel Jarolím skládá novou fotbalovou reprezentaci včetně svého realizačního týmu. Na pozice jeho asistentů aspirují Boris Kočí a Miroslav Koubek, kouč Bohemians.

Praha - Fotbalovou reprezentaci čeká velká proměna. Sbohem dala mužstvu po Euru řada hráčů, nový bude i realizační tým.

Jistá je jediná věc, hlavním koučem bude Karel Jarolím. Vlastně ještě jedna, a sice že svou působnost na "áčko" rozšíří dosavadní manažer týmu do "21" let Jaromír Šeterle.

Představeni však zatím dosud nebyli ani Jarolímovi asistenti. Jednání s nimi zatím nejsou dotažená, ovšem hned několik zdrojů se shodlo, že s největší pravděpodobností se Jarolím bude moci opřít o spolupráci s Miroslavem Koubkem a Borisem Kočím.

Zatímco jméno bývalého hráče Sparty Borise Kočího znalce zákulisí nezaskočí, protože právě on s Jarolímem v posledních letech jako jeho asistent úzce spolupracoval na klubové úrovni v Mladé Boleslavi, sázka na zkušenosti Miroslava Koubka může být pro mnohé překvapivá.

Jen málokdo další vedle Koubka může ovšem říct se stejnou suverenitou jako právě tento energický čtyřiašedesátník, že by měl stejně důkladně jako on zmapované všechny důležité "kóty", o které se český fotbal opírá.

Jeho brankářské a asistentské působení ve Spartě už je, pravda, staršího data. Nicméně s Baníkem bojoval jako trenér o titul (a pomáhal mu přitom jako asistent právě Boris Kočí), pak se Koubek objevil v Mladé Boleslavi, ve Slavii, kde se setkal s Jaromírem Šeterlem, posléze v Plzni, s níž získal mistrovský titul - a jak známo, dnes pracuje jako hlavní kouč pražských Bohemians.

Koubkovi recept na Spartu nestačil Koubkova plzeňská ročenka: Recept na Spartu byl málo Prohlédněte zde

"Jednání dosud nejsou uzavřena, i v realizačním týmu ještě několik pozic nemáme potvrzených. Všechny bychom rádi představili pohromadě, na první nominační tiskové konferenci, která se uskuteční pravděpodobně 25. srpna," odmítá nyní cokoli blíže konkretizovat manažer týmu Jaromír Šeterle.

"Reprezentace? Nezlobte si, ale to teď nebudu nijak komentovat," poznamenal stroze Miroslav Koubek.

Test s Arménií, ostrá premiéra se Severním Irskem

Jisté je, že na všechno bude mít nová reprezentace hodně málo času. Mužstvo se prvně sejde patrně v pondělí 29. srpna. Už ve středu 31. srpna se pak v Mladé Boleslavi hraje přátelské mezistátní utkání s Arménií.

Jarolím mohl začínat s Anglií ve Wembley. Ale Vrba byl proti a teď už Češi nechtěli zradit Arménii Jarolím mohl začínat s Anglií ve Wembley. Ale Vrba byl proti a teď už Češi nechtěli zradit Arménii Čtěte zde

Jak informoval deník Aktuálně.cz, v jednání bylo i mezistátní utkání s Anglií ve Wembley, ale domácí nechtěli ustoupit z termínu čtvrtek 1. září. A česká strana, tehdy ještě konkrétně trenér Pavel Vrba, vyjádřila obavu, že po pátečním návratu z Londýna do Prahy už by měl český tým málo času na závěrečnou přípravu směřovanou s logickou prioritou na vstup do kvalifikace MS 2018. Ten přijde na řadu v neděli 4. září proti Severnímu Irsku.

Jisté je, že se v českém týmu neobjeví hráči, kteří se reprezentace po Euru vzdali. Učinili tak brankář Petr Čech, záložník Jaroslav Plašil a útočník David Lafata. Posléze také obránci David Limberský či Roman Hubník.

Karel Jarolím už se nechal slyšet, že ti, kteří se s reprezentací rozloučili, tak jistě učinili po zralé úvaze - a přemlouvat už je proto nebude. S tím, že naopak chce hovořit například s dosavadním kapitánem Tomášem Rosickým, který se ještě ke své další fotbalové kariéře, a to jak klubové, tak reprezentační, po Euru konkrétněji nevyjádřil.

Rosický se dává dohromady po zranění z Eura

Po zranění, jež utrpěl na turnaji ve Francii, se nyní Rosický dává zdravotně dohromady v Anglii v tréninkovém centru Arsenalu, a to na základě dobrých vztahů z minulosti, protože jinak už mu v londýnském klubu 30. června vypršela smlouva. Obecně se očekává, že Rosický ještě podepíše smlouvu s pražskou Spartou, nicméně možnost jeho zapojení do zápasů nelze podle posledních zákulisních odhadů očekávat nejspíš dřív než v říjnu.

Připomeňme si ještě ve videosestřihu jeho kariéru v Arsenalu:

youtube

Karel Jarolím zatím pozoruje další hráče, v minulém týdnu navštívil ve Švýcarsku utkání Basilej-Young Boys Bern (3:0), ve kterém na straně vítězů nastoupili brankář Tomáš Vaclík se stoperem Markem Suchým, za Bern pak hrál levonohý Jan Lecjaks.

V sobotu pak Jarolím v dánské metropoli sledoval utkání FC Kodaň-Midtjylland (3:1), kde na straně hostí odehrál celé utkání krajní obránce Filip Novák, na posledních 19 minut pak do ofenzivy naskočili bývalý sparťan Václav Kadlec.

"A teď se zrovna s trenérem díváme na sestřihy z víkendových zápasů druhé anglické ligy," poznamenal včera odpoledne Jaromír Šeterle. V této soutěži mohli vidět v akci Jiřího Skaláka (Brighton), Tomáše Kalase (Fulham) a Daniela Pudila (Sheffield Wednesday).

reklama