reklama

Jarolím povolal nováčka Simiče z Crotone, debut si může odbýt také olomoucký záložník Houska

Stefan Simič Stefan Simič autor: ČTK
Bez Bořka Dočkala a Matěje Vydry se bude muset obejít česká fotbalová reprezentace na přípravném turnaji v Kataru. Kouč Karel Jarolím dodatečně povolal i obránce Stefana Simiče z Crotone.

Praha - Z fotbalové reprezentace před přípravnými zápasy s Islandem a Katarem vypadli Bořek Dočkal s Matějem Vydrou. Do nominace naopak trenér Karel Jarolím doplnil Josefa Šurala s Martinem Frýdkem ze Sparty, Jaromíra Zmrhala ze Slavie, Jana Klimenta z Bröndby Kodaň a poprvé byli povoláni Stefan Simič z Crotone a David Houska z Olomouce.

Dočkalovi nedávno skončila sezona v čínské lize a na dnešním srazu bude záložník Che-nanu Ťien-jie chybět kvůli rodinným důvodům. Útočníka Vydru z anglického Derby County vyřadilo zranění.

Simič patřil na letním mistrovství Evropy mezi opory české jednadvacítky. V Jarolímově výběru se objevil poprvé krátce poté, co se v médiích objevily zprávy, že o něj mají zájem i jiné reprezentace. O stopera AC Milán prý usiluje Chorvatsko, Srbsko a Bosna a Hercegovina.

Poprvé by za národní tým mohl nastoupit také Houska, který patří ke klíčovým hráčům Olomouce. Za ligového nováčka dal v dosavadním průběhu nejvyšší soutěže čtyři branky a pomohl Sigmě k překvapivému druhému místu v tabulce.

Šurala do národního týmu vynesla oslnivá střelecká forma, protože v posledních čtyřech soutěžních zápasech dokázal za trápící se Spartu nastřílet šest branek. Oproti tomu Frýdek byl povolán den poté, co za letenský celek nastoupil poprvé po měsíční pauze.

reklama