reklama

Jarolím zatím nominoval na Nory jen pět záložníků. "Teď nás čeká maturita," tvrdí

Trénink české fotbalové reprezentace v Ostravě před zápasem proti Ázerbájdžánu. Matěj Vydra, Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí, David Pavelka, Patrik Schick Trénink české fotbalové reprezentace v Ostravě před zápasem proti Ázerbájdžánu. Matěj Vydra, Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí, David Pavelka, Patrik Schick autor: Dalibor Sosna
Českou fotbalovou reprezentaci čeká příští týden kvalifikační duel s Norskem. Trenér národního týmu Karel Jarolím ve středu zveřejnil první část nominace. V ní jsou jen dva útočníci, Michal Škoda a Patrik Schick, a pouze pět záložníků. Pětice hráčů ale ještě bude doplněna, Jarolím před novináři zveřejnil i seznam 18 náhradníků. Duel s Norskem se hraje v pátek 11. listopadu v Edenu. "Jestli chceme postoupit na mistrovství světa, musíme vyhrát," prohlásil na tiskové konferenci Karel Jarolím. "Teď nás čeká maturita."

Praha - V osmnáctičlenné nominaci české fotbalové reprezentace na zápas kvalifikace mistrovství světa s Norskem a následný přípravný duel s Dánskem není žádný úplný nováček. Vracejí se uzdravení obránci Tomáš Kalas a Daniel Pudil, v týmu zůstal záložník Lukáš Droppa. Trenér Karel Jarolím nominaci ještě do konce týdne doplní.

"Máme tam ještě nějaká okénka. Nechali jsme si prostor, protože někteří hráči nejsou úplně zdravotně v pořádku a ještě nějaké zápasy odehrají. Nominace není úplná, ještě ji doplníme," řekl na tiskové konferenci Jarolím. "Týká se to útočníků, středových hráčů a křídel," dodal.

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

"Máme tam ještě nějaká okénka. Nechali jsme si prostor, protože někteří hráči nejsou úplně zdravotně v pořádku a ještě nějaké zápasy se odehrají. Proto nominace není úplná, ještě ji doplníme," řekl na tiskové konferenci Jarolím.

Ve výběru je zatím osm obránců, ale jen dva útočníci a pět záložníků. "To doplnění se týká útočníků, středových a křídelních hráčů," dodal Jarolím.

Kalas má perspektivu

Duel s Norskem se uskuteční 11. listopadu v Edenu a pro český tým bude naprosto klíčový. V úvodních třech zápasech kvalifikační skupiny získali Jarolímovi svěřenci jen dva body po domácích bezbrankových remízách se Severním Irskem a Ázerbájdžánem a prohře 0:3 v Německu a k oživení postupových šancí nutně potřebují zvítězit.

Na vedoucí Německo ztrácí český výběr sedm a na druhý Ázerbájdžán pět bodů. Přímo na šampionát do Ruska projdou jen vítězové kvalifikačních skupin, osm z devíti týmů na druhých místech pak čeká baráž.

Fotbalisté klesli v žebříčku FIFA na čtyřicáté místo Fotbalisté klesli v žebříčku FIFA na čtyřicáté místo Čtěte zde

Přípravné utkání s Dánskem je na programu 15. listopadu v Mladé Boleslavi.

Jarolímovi stále chybí klíčový záložník Vladimír Darida z Herthy Berlín, který se zotavuje po zranění. Mimo hru jsou i Jakub Rada, Lukáš Pokorný, Martin Frýdek, Josef Šural, brankář Jaroslav Drobný či Tomáš Rosický, jenž stále neoznámil, zda bude pokračovat v reprezentační kariéře. Zdravotní problémy trápily i Václava Kadlece, který je zatím mezi osmnácti náhradníky. Naopak Milan Škoda by měl být v pořádku a je v nominaci.

Oproti říjnovým zápasům v Německu a s Ázerbájdžánem se vracejí uzdravení obránci z Anglie Kalas a Pudil. "Sledujeme jejich utkání. Kalas by byl v nominaci i předtím, teď navíc svůj výkon okořenil gólem. Je to stoper, který má perspektivu a počítáme s ním. Pudil měl taky nějaké zdravotní problémy, byl by i v předešlé nominaci," uvedl Jarolím.

Zatím jen mezi náhradníky figuruje záložník David Pavelka, naopak místo si udržel další defenzivní středopolař a říjnový nováček Lukáš Droppa z ruského Tomsku. "Droppa je pozice klasického defenzivního záložníka. Je to dravec, má srdce na správném místě. Určité výhrady k výkonu s Ázerbájdžánem mám, ale nezklamal mě," uvedl Jarolím.

Je možné, že na utkání s Dánskem dodatečně povolá i někoho z jednadvacítky, která hraje přípravu v Portugalsku ve stejném termínu jako A-tým s Norskem. "Některé hráče, kteří odehrají zápas s Norskem, třeba není potřeba zkoušet. Takže prostor mohou dostat další, abychom je viděli na úrovni reprezentačního áčka," dodal Jarolím.

Nominace české fotbalové reprezentace na zápas kvalifikace mistrovství světa s Norskem (11. listopadu v Praze) a na přípravný zápas s Dánskem (15. listopadu v Mladé Boleslavi):

Pozice Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Tomáš Vaclík Basilej 10 0
Tomáš Koubek Sparta Praha 3 0
Jiří Pavlenka Slavia Praha 0 0
Obránci Theodor Gebre Selassie Brémy 38 1
Pavel Kadeřábek Hoffenheim 24 2
Jakub Brabec Genk 2 0
Tomáš Sivok Bursaspor 60 5
Marek Suchý Basilej 30 1
Tomáš Kalas Fulham 4 0
Daniel Pudil Sheffield Wednesday 34 2
Filip Novák Midtjylland 5 0
Záložníci Bořek Dočkal Sparta Praha 27 6
Lukáš Droppa Tomsk 2 0
Ladislav Krejčí Boloňa 30 5
Tomáš Hořava Plzeň 6 2
Jiří Skalák Brighton 15 0
Útočníci Patrik Schick Sampdoria Janov 2 1
Milan Škoda Slavia Praha 14 4


reklama