reklama

Jednadvacítka na úvod soustředění v Rakousku porazila Rusko

Ondřej Šašinka Ondřej Šašinka autor: www.instagram.com
Čeští fotbalisté do 21 let v prvním ze dvou přípravných zápasů na soustředění v Rakousku porazili Rusko 1:0 a neprohráli ani ve třetím utkání pod vedením trenéra Karla Krejčího. Jediný gól dal v Leogangu ve 45. minutě útočník Baníku Ostrava Ondřej Šašinka. V neděli si mladíci zahrají se Slovenskem.

Zápasy v Rakousku jsou pro jednadvacítku poslední prověrkou před zářijovým vstupem do evropské kvalifikace. "Lvíčata" podruhé vede kouč Krejčí, při jehož premiéře v březnu čeští mladíci na soustředění ve Španělsku remizovali s Islandem 1:1 a porazili mexickou dvacítku 4:0.

Proti Rusku měla jednadvacítka v úvodu velké štěstí, protože už ve třetí minutě trefil soupeř tyč. Postupem času ale Češi začali přebírat otěže zápasu do svých rukou. Vaníček ještě ve 29. minutě ztroskotal na ruském brankáři, ale těsně před pauzou se už po pěkné kombinaci prosadil Šašinka.

Krátce nato Rusové z přímého kopu těsně minuli tyč. Po změně stran tempo hry výrazně opadlo a žádný tým neměl větší šanci. Jen střídající Žitný v 56. minutě vypálil do gólmana. Za českou jednadvacítku poprvé nastoupil teprve šestnáctiletý sparťanský talent Hložek a odehrál 82 minut.

reklama