První prohra pod novým trenérem. Jednadvacítka nestačila na Francii

9. 9. 2019 23:27
Česká fotbalová reprezentace do 21 let v přípravě ve Francii neudržela vedení a podlehla 1:3. V šestém utkání pod vedením trenéra Karla Krejčího poprvé prohrála.
Karel Krejčí.
Karel Krejčí. | Foto: Tomáš Liška

Český tým poslal do vedení ve 36. minutě Patrik Žitný, který odražený míč pohotovou střelou umístil do sítě. Francouzi už za tři minuty odpověděli. Odsonne Edouard si pohrál s obranou hostů a zblízka překonal brankáře Matouše Trmala.

Druhý poločas už jasně patřil domácím. V 55. minutě dokonal obrat Bryan Mbeumo a chvíli nato přidal pojistku Jeff Reine-Adelaide po další povedené kombinaci. Češi nenavázali na páteční domácí vítězství 2:0 nad Litvou v úvodním zápase kvalifikace mistrovství Evropy 2021.

Francie - ČR 3:1 (1:1)

Branky: 39. Edouard, 55. Mbeumo, 64. Reine-Adelaide - 36. Žitný.

Sestava ČR: Trmal - Holík, Plechatý, Chaluš, Souček (85. Douděra) - Sadílek, Janošek (60. Bucha) - Matoušek (75. Hložek), Havelka (86. L. Krejčí), Žitný (85. Vaníček) - O. Šašinka (76. Graiciar). Trenér: K. Krejčí.