reklama

Fotbalovou reprezentaci převezme Šilhavý. Bude to on, dohodneme se, prohlásil Berbr

Jaroslav Šilhavý Jaroslav Šilhavý autor: Milan Kammermayer
Trenérem fotbalové reprezentace se stane Jaroslav Šilhavý. To, že s šestapadesátiletým koučem svazová generalita jedná, přiznal místopředseda FAČR Roman Berbr.

Praha - Nástupce Karla Jarolíma na reprezentační lavičce bude představen pravděpodobně v řádu dní, maximálně příští týden. A stane se jím Jaroslav Šilhavý, šestapadesátiletý kouč, jenž naposledy vedl pražskou Slavii.

"Bude to on. Dohodneme se. Ještě to není, ale bude. Není žádná překážka, která by tomu stála v cestě. Jarda by už v úterý chtěl letět za hráči, Když mi tohle řekne, je to pro mě pozitivní a důležitý přístup," řekl pro server iSport.cz místopředseda FAČR Roman Berbr.

"Probírali jsme konkrétní věci. Dohodnuti zatím nejsme, nic uzavřeného není. Uvidíme," citovala ČTK Šilhavého.

Velmi si váží toho, že je kandidátem číslo jedna. "Samozřejmě to potěší, vždyť je to post trenéra národního týmu. Nezáleží, jestli je tým v danou chvíli úspěšný, nebo ne. Je to prostě veliká prestiž, nejvíc, kam v té trenérské roli můžete dosáhnout. Je to čest a velká pocta, zároveň i veliký závazek," doplnil zkušený kouč, který věří v dohodu.

Šestapadesátiletý Šilhavý je rekordmanem v počtu ligových startů, v dresech Plzně, Chebu, Slavie, Drnovic a Žižkova odehrál 465 zápasů. Hráčskou kariéru uzavřel v roce 1999 a dal se na trenérskou dráhu.

V letech 2001 až 2009 byl asistentem Karla Brücknera a Petra Rady u národního týmu v době jeho největší slávy. Jako hlavní trenér vedl Kladno, Plzeň, České Budějovice, Liberec, se kterým v roce 2012 získal titul, Jablonec, Duklu a naposledy Slavii, s níž loni vyhrál ligu. Od začátku roku je bez angažmá.

Po sérii nepřesvědčivých výkonů byl však v prosinci 2017 z trenérské lavičky v Edenu odvolán, vaz mu definitivně zlomila porážka 0:1 s Astanou v zápase Evropské ligy. V tu dobu Slavia ztrácela na vedoucí Plzeň propastných 14 bodů.

Vedle Šilhavého se spekuluje také o současném trenérovi jednadvacítky Vítězslavu Lavičkovi. 

reklama