reklama

Konec dalšího reprezentanta? Gebre Selassie může odnést neúspěch ve Francii

Euro 2016, Česko-Španělsko: Theodor Gebre Selassie Euro 2016, Česko-Španělsko: Theodor Gebre Selassie autor: Reuters
Česká fotbalová reprezentace možná přijde o další tvář posledních let. Nad pokračováním obránce Theodora Gebre Selassieho v národním týmu visí otazník.

Praha – Fotbalová reprezentace může po nevydařeném mistrovství Evropy ve Francii přijít o dalšího hráče. Kvůli neúspěchu možná skončí krajní obránce Theodor Gebre Selassie. Následoval by tak Petra Čecha, Davida Limberského nebo Jaroslava Plašila, kteří po Euru ohlásili konec reprezentační kariéry.

Česká fotbalová reprezentace - Euro 2016 Foto: ČTK

Devětadvacetiletý obránce hraje především na pravé straně, kde v reprezentaci nastupuje také o pět let mladší Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu. Gebre Selassie také nemá dobré vzpomínky na předchozí spolupráci s novým reprezentačním trenérem Karlem Jarolímem.

Jarolím rodáka z Třebíče vedl už v sezoně 2007/2008 ve Slavii. "On je tvrdý trenér. Pro mě osobně angažmá pod ním nebylo nejlehčí. Někdy bylo hodně stresující,“ řekl Gebre Selassie pro německý časopis Kicker.

Obránce Werderu Brémy by mohl doplatit také na omlazení kádru, které pravděpodobně po neúspěšném Euru přijde. Gebre Selassie doufá v pokračování reprezentační kariéry. Na mistrovství Evropy se snažil zapomenout na třítýdenní dovolené.

Na růžích ustláno nemá ani v Brémách. Bundesligový celek přivedl v létě dva hráče, kteří mu můžou na pravé straně konkurovat, osmadvacetiletého Justina Eilerse a čtyřiadvacetiletého Izeta Hajroviče. Zvýšený tlak na svou pozici bere "Theo“ s nadhledem. "Ať hraje ten lepší,“ řekl s úsměvem.

Za Rosického a jiné veterány si Vrba na Euru náhradu nepřipravil. Jeho problém. Po kom sáhne? Za Rosického a jiné veterány si Vrba na Euru náhradu nepřipravil. Jeho problém. Po kom sáhne? Čtěte zde

V uplynulé sezoně měl Čech s etiopskými kořeny v Brémách na pravé straně neotřesitelnou pozici. Za celou sezonu chyběl jen v jediném bundesligovém utkání. Ve 33 zápasech si připsal branku a dvě asistence. Na Euru však nastoupil pouze k jednomu utkání.

Kouč Pavel Vrba jej postavil proti Španělům na nezvyklou pozici pravého záložníka. "Trenér tak chtěl zastavit silnou pravou stranu Španělů,“ vysvětloval Gebre Selassie. S působením na Euru ale nebyl spokojený. 

V současné době pravý obránce vyhlíží už pátou sezonu v dresu Brém. V ní se setká s krajanem Jaroslavem Drobným, který bude v týmu náhradním brankářem. "Těším se na něj, je to srandista,“ prozradil Selassie.

Musíme být trpěliví, nabádá kouč Slavie Uhrin před odvetou. Sestavu pozmění Musíme být trpěliví, nabádá kouč Slavie Uhrin před odvetou. Sestavu pozmění Čtěte zde

Zatím není jasné, zda bude Gebre Selassie v reprezentaci pokračovat, nebo ukončí kariéru. Rozhodnuto bude na konci srpna, kdy nový trenér Jarolím oznámí nominaci na zářijový sraz reprezentace. "Theo“ má dosud na kontě 34 reprezentačních startů, vstřelil jednu branku.

reklama