reklama

Kopic se po debaklu divil, že jde o nejvyšší prohru. Ukázalo se, že máme po sezoně, řekl

Joshua Risdon a Jan Kopic Joshua Risdon a Jan Kopic autor: Reuters
"Tohle je blbé, smutné, strašné," hledal Kopic slova po nejtěžším debaklu v historii české reprezentace.

St. Pölten - Čeští fotbalisté od rozdělení Československa v roce 1993 ještě nikdy neprohráli o více než tři branky. Až dnes v přípravě podlehli Austrálii 0:4 a i záložníka Jana Kopice překvapilo, že jde o nejvyšší porážku v historii.

"Ještě nikdy jsme o čtyři góly neprohráli? Opravdu? Tak to je blbé, smutné, strašné… Ale je to fotbal," řekl Kopic. "Nejspíš se ukázalo, že my už máme po sezoně. Někteří kluci skončili před čtrnácti dny, zatímco Australané mají před sebou mistrovství světa a vyřazování z kádru, hrají o svůj životní turnaj. Jejich agresivita v soubojích byla znát. My jim nechávali příliš prostoru a pak jsme je nestíhali chytat," konstatoval.

Přesto si podobně jako spoluhráči nemyslel, že by výsledek odpovídal dění na hřišti. "V prvním poločase jsme byli z mého pohledu lepší. A měli jsme i velké šance, já sám dvě, jenže jsme je nedokázali vyřešit. Když jsme pak po přestávce inkasovali po chybách v rozehrávce, už jsme byli odevzdaní, už jsme neměli sílu je napadat. A pak si to tam srazíme ještě sami. Vyžrali jsme si zápas až do konce," litoval Kopic.

Ještě za bezbrankového stavu si dvakrát dobře naběhl za obranu, ale nejprve ho zablokoval obránce a v druhém případě vyběhnutý brankář. "Při první šanci jsem měl střílet nártem křížem a nehledat Krmiho (Michaela Krmenčíka). Při druhé už jsem se dostal hodně blízko brankáři a chtěl ho lobnout, což se mi nepovedlo. Tam mi Michael vyčítal, že jsem mu nepřihrával, ale obránce to čekal," líčil plzeňský záložník.

Je si vědom toho, že zahozené šance jsou pro ofenzivní hráče podobné chyby, jaké pak ve druhé půli dělali stopeři. "Akorát u obránců jsou chyby víc vidět. Rozhodující však bylo, že my góly nedali, v tom byl dnes největší rozdíl. Pak už jsme prostě neměli sílu utkání zvrátit," dodal nejlepší hráč uplynulé sezony české ligy.

reklama