reklama
20:45 • Kvalifikace EURO 2020 • Skupina A
0:3
0:0
Černá hora vlajka
Černá Hora
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 54. Souček (Jankto)
  • 58. Masopust (Jankto)
  • 90+5. Darida (P)

Vítejte u online přenosu z kvalifikačního utkání na EURO 2020 mezi Černou Horou a Českem. Zápas začíná v úterý 10. 9. ve 20:45 a živě jej vysílá kanál ČT Sport.

Černá Hora se ve skupině A nachází na čtvrté pozici a za ní je pouze poslední Bulharsko. Černohorci dosud v kvalifikaci na EURO 2020 nevyhráli ani jeden zápas, pouze dvakrát prohráli a dvakrát remizovali. Své dva body zapsali za plichty 1:1 s Kosovem a právě s Bulharskem. Českému týmu podlehl celek z Balkánu jednoznačně 0:3. Dvě ze tří branek, které dosud Černohorci v kvalifikaci vstřelili, obstaral Stefan Mugoša.

Česko si posledním kvalifikačním zápasem pořádně zkomplikovalo svoji pozici. Přestože nad Kosovem vedlo 1:0, zaznamenalo nakonec porážku 1:2 a v tabulce je momentálně až na třetí příčce se šesti body. Ty získali naši reprezentanti za výhru 2:1 nad Bulharskem a 3:0 nad svým dnešním soupeřem. Na postupovou druhou příčku, kterou momentálně hájí právě Kosovo, tak česká reprezentace aktuálně ztrácí dva body. Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Patrik Schick, který v kvalifikaci zaznamenal už čtyři branky.

Sestava Černé Hory

Petković - Marušić, Lagator, Tomašević, Radunović - Vukčević (C), Hočko - Boljević, Kosović, Vešović - Mugoša.

Náhradníci: Miljatović, Dragojević - Sekulić, Bakić, M. Janković, Beqiraj, Savićević, Jovović, Šćekić, B. Janković, Kojašević.

Sestava Česka

Jak je z pohledu na sestavu české reprezentace patrné, trenér Jaroslav Šilhavý sáhl oproti poslednímu zápasu jen k jediné změně. Na pravé straně obrany nahradila Pavla Kadeřábka Vladimír Coufal. Jinak se základní jedenáctka oproti zápasu proti Kosovu nikterak nemění. 

Pokud dnes Češi zvítězí, mají velmi dobrou šanci, že se v tabulce posunou na druhé místo. Kosovo, které je aktuálně druhé, dnes totiž nastupuje proti nejsilnějšímu celku skupiny A, tedy Anglii. Utkání se navíc odehraje na St. Mary's Stadium, takže doma budou hráči Albionu, kteří jsou jasnými favority. Zápas startuje rovněž ve 20:45. 

Kromě dvou dříve zmíněných zápasů ze skupiny A se dnes hraje ještě pět dalších kvalifikačních duelů. Ve skupině B se utká Litva s Portugalskem a Lucembursko se Srbskem. Skupina H přinese souboje Albánie s Islandem a Francie s Andorrou a Moldavska s Tureckem. Všechna utkání začínají shodně ve 20:45.

Česko hrálo proti Černé Hoře zatím třikrát a dosud od tohoto soupeře neinkasovalo! Všechny vzájemné zápasy vyhrálo a celkové skóre činí 6:0. Naposledy, jak už bylo zmíněno, Češi vyhráli v kvalifikaci na domácí půdě 3:0. 

"Přemýšleli jsme o více změnách, ve finále jsme se rozhodli jen pro tuto jednu. Chceme být nebezpeční po stranách a chceme využít klubovou součinnost Vladimíra Coufala a Lukáše Masopusta," prozradil trenér Jaroslav Šilhavý v rozhovoru pro Českou televizi. 

Oba týmy jsou na hrací ploše, zazní státní hymny obou celků. 

1.

Utkání právě začalo. 

1.

Ze hry uplynulo jen asi dvacet vteřin a Češi už zahrozili! Z pravé strany přilétl do šestnáctky centr, ale domácí obrana nakonec odvrátila míč na rohový kop. 

1.

Míč po rohu se odrazil až za pokutové území, odkud to zkusil Coufal. Balón však jen vysoko přeplachtil branku, a Petković tak bude vykopávat. 

3.

Boljević na pravé straně čekal na kolmici, jenže míč byl příliš dlouhý. Jako první tak u něj byl hostující hráč, který v klidu rozehrává. 

5.

Do zajímavé pozice si chtěl seběhnout Schick, jenže neuhlídal svoje postavení a ocitl se v ofsajdu. 

6.

Po souboji s Králem skončil na trávníku jeden z domácích fotbalistů, se kterým to nevypadá příliš dobře. Podle všeho se jedná o nějaký svalový problém, ovšem Král je v tom nevinně, v souboji se soupeře skoro nedotkl. 

8.

K přímému kopu od pravé pomezní čáry se postavil Jakub Jankto a po jeho rozehrávce bylo před brankou Černé Hory hodně divoko! Většina našich hráčů ale byla zády k brance, a tak nedokázala s potřebnou razancí poslat míč na branku. Poslední pokus měl Tomáš Souček, ten však nemířil přesně a navíc trefil míč jen hodně slabě. 

11.

Coufal na levé straně výborně přečetl hru a ve vysoké rychlosti vletěl do kombinace soupeře. Chybující hráč nakonec ale svoje zaváhání napravil a dobrým skluzem Coufala zastavil. 

Filip Ardon
10. 9. 2019
reklama