reklama

Naděje padla. Čtveřice českých bundesligových hvězd proti Belgii nenastoupí

Vladimír Darida Vladimír Darida autor: Reuters
Přestože Německo zmírnilo cestovní omezení kvůli pandemii koronaviru, čtveřice hráčů z bundesligy za české fotbalisty ve večerním utkání kvalifikace mistrovství světa s Belgií v Edenu nenastoupí. Brankář Jiří Pavlenka, obránce Pavel Kadeřábek, záložník Vladimír Darida a útočník Patrik Schick budou k dispozici až na úterní závěrečný březnový zápas ve Walesu.

Bundesligové kvarteto původně mělo nastoupit jen ve středečním úvodním kvalifikačním utkání proti Estonsku na neutrální půdě v polském Lublinu, kam byl zápas přeložen po zpřísnění koronavirových opatření v pobaltské zemi.

Noční můra jménem Belgie. Za barážová fiaska jsme si mohli sami, přiznává Novotný Noční můra jménem Belgie. Za barážová fiaska jsme si mohli sami, přiznává Novotný Čtěte zde

Čtveřice kvůli tomu, že ještě platila při návratu z Čech do Německa karanténní povinnost, nepřicestovala na začátku týdne na sraz mužstva do Prahy a připojila se až rovnou v dějišti duelu. Národní celek v Lublinu zvítězil 6:2.

Po zápase se zástupci z německé soutěže od týmu zase odpojili. Německo ale v pátek odebralo Česko z rizikových oblastí s výskytem nových mutací koronaviru a při cestách zpět už nebude vyžadovat karanténu.

Vedení reprezentace se snažilo, aby čtveřice mohla na dnešní utkání do Prahy přicestovat, nakonec ale bundesligoví hráči budou moci hrát až v úterý ve Walesu. Ke změkčení cestovních opatření Německa vůči Velké Británii došlo už v minulých dnech.

"Po večerní aktualizaci opatření pro zahraniční cesty do Německa a zpátky prověřovalo vedení fotbalové reprezentace všechny možnosti přesunu svých hráčů už na dnešní kvalifikační zápas proti Belgii. Během večera intenzivně komunikovalo s kluby i příslušnými úřady v Německu a Česku a mezitím organizační tým preventivně zajistil pro bundesligové hráče cestu do Prahy, ubytování i povinné testování," řekl novinářům tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

"Nicméně dva kluby kvůli nejednoznačnému výkladu pravidla v Německu odmítly pustit své hráče na sraz reprezentace s odůvodněním, že opatření vstoupí v platnost až v neděli. A ani německé úřady nedokázaly do této doby potvrdit právní výklad, že v případě sobotního příjezdu nebudou muset tito členové národního týmu po návratu do Německa do karantény. Z těchto důvodů se čtveřice zúčastní až úterního zápasu ve Walesu, což aktuální německá opatření dovolují," konstatoval Šedivý a dodal, že toto řešení už má reprezentace s kluby několik dnů schválené a cestu připravenou.

reklama