reklama

Národní týmy se asi utkají až v roce 2021, zní z FIFA. Prioritu má ligový fotbal

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Viceprezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Victor Montagliani předpokládá, že se letos kvůli pandemii nového koronaviru odehraje jen minimum mezistátních zápasů.

Podle kanadského funkcionáře to bude důsledek omezení cestování po světě a snah odehrát domácí ligové soutěže. Obává se, že by po červnovém termínu mohlo být odloženo i zářijové reprezentační okno.

"Byly zrušeny zápasy naplánované na březen a červen a velký otazník visí i nad podzimními termíny. Září stále figuruje v kalendáři, ale vzhledem k tomu, jak vypadá situace teď, si nejsem jistý, že má pevnou půdu," uvedl Montagliani.

Kanadský šéf severoamerické konfederace CONCACAF je přesvědčen, že po odeznění pandemie bude snazší nejprve odehrát zápasy v domácích ligách.

"Významným problémem nebude ani tolik různý stupeň připravenosti jednotlivých zemí, ale hlavně cestování přes hranice. Domnívám se, že domácí fotbal bude prvořadý," uvedl Montagliani.

"Prioritou je pomoci našim národním ligám a pak se budeme moci dívat na naše soutěže a události. Jsem si poměrně jistý, že březnový termín v roce 2021 už bude v pořádku," dodal.

Česká reprezentace kvůli pandemii přišla v březnu o turné v USA, kde měla odehrát přípravná utkání s Mexikem a Hondurasem. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého nenastoupí k zápasům ani v červnu. Nejprve bylo o rok odloženo mistrovství Evropy a následně potkal stejný osud i červnový termín, na který byl původně přeložen březnový program. V září by už měl začít nový ročník Ligy národů.

reklama