reklama

Nejhorší obavy se naplnily. Provod si přetrhl vaz, přijde o Euro i kvalifikaci LM

autor: FAČR
Slávistický záložník Lukáš Provod si v nedělním ligovém utkání v Olomouci přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho operace, po níž následuje dlouhá rekonvalescence. Podle klubového webu trvá obvykle šest až osm měsíců. Provod tak přijde o letní mistrovství Evropy i kvalifikaci Ligy mistrů. Na Twitteru o tom informoval šéf mistrovského klubu Jaroslav Tvrdík.

"Sportovní tragédie pro Lukáše Provoda i velká ztráta pro Slavii. Magnetická rezonance potvrdila utržený křížový vaz i meniskus. Operace v ÚVN v nejbližších dnech. Lukáši, máš naši absolutní podporu!" uvedl Tvrdík. Český reprezentant musel v 31. kole první ligy na hřišti Sigmy střídat už po 19 minutách poté, co se mu podlomilo koleno. Slavia utkání vyhrála 1:0.

Čtyřiadvacetiletý Provod patřil v tomto ročníku k největším oporám Slavie, které výrazně pomohl ke třetímu titulu za sebou, postupu do finále domácího poháru a čtvrtfinále Evropské ligy. Do vršovického klubu přišel v září 2019 z Českých Budějovic, kde hostoval z Plzně. V 41 soutěžních duelech za červenobílé vstřelil pět branek.

Za národní tým odehrál Provod v základní sestavě poslední tři zápasy a dal v nich premiérový reprezentační gól, jímž přispěl k březnové remíze 1:1 s Belgií v kvalifikaci o mistrovství světa 2022. Celkem si pod trenérem Jaroslavem Šilhavým připsal sedm startů.

reklama