reklama

Nemůžeme se divit, že Donnarumma myslí na odchod. AC není, co bývalo, říká gólmanův kamarád Simič

Stefan Simič Stefan Simič autor: Dalibor Sosna
Český stoper Stefan Simič působil v Itálii od sedmnácti let. Během své kariéry v mládežnických kategoriích se stihl dobře skamarádit s Italy, proti kterým bude na Euru hrát o zachování postupových šancí. "Občas si napíšeme a trochu se poškádlíme. Ale musím říct, že jsme hlavně všichni rádi, že se po dlouhé době uvidíme, protože jsem kluky od doby, co hraju v Belgii, neviděl. Doufám, že se po zápase budu radovat a trochu kluky poškádlím," prozradil Simič před rozhodujícím zápasem.

Tychy (od našeho zpravodaje) - Stoper české reprezentace do jednadvaceti let Stefan Simič patřil v úvodním zápase Eura k nejlepším hráčům národního týmu. 

"This is my sen", tak se Lobotka představil v Ajaxu. O Slováka bude po Euru boj, Slavia už se hlásí "This is my sen", tak se Lobotka představil v Ajaxu. O Slováka bude po Euru boj, Slavia už se hlásí Čtěte zde

Nyní Česko narazí na Itálii. Tedy zemi, ve které obránce lvíčat bosenského původu působil už od svých sedmnáctých narozenin.

Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie se během mládežnické dorostenecké kariéry v Janově a AC Milán dobře seznámil s několika italskými reprezentanty. "Znám velmi dobře čtyři. Gianluigi Donnarumma a Andrea Petagna hráli proti Dánsku v základu a z lavičky ještě znám Manuela Locatelliho a Davida Calabriu," upřesnil Simič.

Obránce, který patří milánskému AC a letošní sezonu odehrál na hostování v belgickém Mouscronu, dokonce přiznal, že s některými Italy je v kontaktu i během turnaje v Polsku. "Občas si napíšeme a trochu se poškádlíme. Ale musím říct, že jsme hlavně všichni rádi, že se po dlouhé době uvidíme, protože jsem kluky od doby, co hraju v Belgii, neviděl. Doufám, že se po zápase budu radovat a trochu kluky poškádlím."

"Donnarumma má AC hodně rád"

Italskou jedničkou na turnaji v Polsku je stále teprve osmnáctiletý Donnarumma, který rozhněval fanoušky AC tím, že odmítl prodloužit smlouvu. Během úvodního zápasu Itálie s Dánskem zasypali tifosi mladého brankáře falešnými dolary a přinesli si také transparent s nápisem Dolarruma.

Donnarumma se rozhodl neprodloužit smlouvu v AC Milán. Zamíří Buffonův nástupce do Realu nebo PSG? Donnarumma se rozhodl neprodloužit smlouvu v AC Milán. Zamíří Buffonův nástupce do Realu nebo PSG? Čtěte zde

"O té situaci jsme se s Gigim příliš nebavili, ale spíše se tomu pousmál. Co mu také zbývalo. Musíme si uvědomit, že je mu osmnáct let a už dneska patří mezi nejlepší gólmany na světě. Buďme upřímní, AC už dnes není, co v minulosti bývalo. Takže jestli má nabídky z těch nejlepších evropských klubů, tak se není čemu divit," vysvětlil svůj náhled na věc Donnarummův spoluhráč z mládeže AC Simič. 

Přesto Simič dodal, že ho trochu Donnarummovo rozhodnutí překvapilo. "AC mu nabízelo hodně, navíc vím, že Gigi má klub hodně rád a za hodně mu vděčí."

Sám Simič má v AC smlouvu do konce příští sezony, ale svou budoucnost zatím neřeší. "O svém klubovém angažmá budu přemýšlet až po konci Eura," řekl Simič. Odchovanec pražské Slavie se už těší na souboje s urostlým útočníkem Petagnou. "Nemám rád malé rychlé hráče, kteří se mi motají pod nohama. Raději bráním velké hráče. Navíc proti Andreovi jsem často hrál na tréninku v AC," doplnil.

"Italům se na Euru sešla velmi kvalitní generace a vím, že by chtěli celý turnaj vyhrát, ale my se jim postavíme, popereme se o výsledek a uvidíme," dodal na závěr Simič.

Španělské diamanty, italský nástupce Buffona, Němci se širším kádrem. To jsou hvězdy "malého" Eura Španělské diamanty, italský nástupce Buffona, Němci se širším kádrem. To jsou hvězdy "malého" Eura Prohlédněte zde
reklama