reklama

Neproniknutelná hráz! Ázerbájdžánské noviny slaví urputnou defenzivu svého týmu v Ostravě

Radost fotbalistů Ázerbájdžánu po utkání v Ostravě. Radost fotbalistů Ázerbájdžánu po utkání v Ostravě. autor: Dalibor Sosna
Tisk v Ázerbájdžánu oslavuje bezbrankovou remízu, kterou reprezentace zakavkazské republiky uhrála v Ostravě.

Baku – Nadšení zavládlo v ázerbájdžánských médiích poté, co fotbalová reprezentace dokázala uhrát bezbrankovou remízu v Ostravě proti České republice v kvalifikaci o mistrovství světa. Média to označují za jeden z nejlepších výsledků na hřištích soupeřů v historii.

Postup se začíná ztrácet v dýmu. Ostrava byla svědkem další české ztráty Postup se začíná ztrácet v dýmu. Ostrava byla svědkem další české ztráty Prohlédněte zde

Ázerbájdžán měl dosud v kvalifikacích nejvíce devět bodů v boji o mistrovství světa 2014. Nyní má už po třech zápasech sedm bodů, což je jeho druhý nejlepší výsledek. "Tým trenéra Prosinečkiho se nadále ve skupině hlásí o slovo a pokračuje ve své úspěšné sérii. V Česku si připsal další historický úspěch," napsal server Ekspress.az.

"Národní tým podal v Ostravě vynikající výkon a zavřel obranu. Bránil sebevědomě a zaslouženě uhrál bezbrankovou remízu," ocenil deník Azerbajdzan.

Server Apasport upozornil na to, že brankář Kamran Agajev neinkasoval ani v jednom kvalifikačním zápase a čisté konto drží už 304 minut. Pouze 75 minut příštího zápasu se Severním Irskem ho dělí od pokoření vlastního rekordu z minulé kvalifikace, kde neinkasoval rovněž třikrát za sebou a celkově 378 minut.

Nezatracujme je. Dát Irům a hostům z Východu po gólu, nikdo by nešílel. Potíž je, že ty góly nepadly Nezatracujme je. Dát Irům a hostům z Východu po gólu, nikdo by nešílel. Potíž je, že ty góly nepadly Čtěte zde

"Je neproniknutelnou hrází. Agajev rozhodně patřil v Ostravě k nejlepším hráčům na hřišti a skvěle dirigoval obranu před sebou. Češi na něj vyzráli jen jednou a to neplatilo kvůli ofsajdu," připomněl Apasport neuznaný gól Ladislava Krejčího. "Češi sice měli územní převahu, ale cestu do branky nenašli," dodal.

Za 24 let existence ázerbájdžánské reprezentace byl prý v soutěžních zápasech málokterý výsledek na hřištích soupeřů tak cenný. "Ještě nikdy se nepovedlo v kvalifikaci získat čtyři body na hřištích soupeřů. Teď na to stačily dva zápasy," napsal Apasport s tím, že šlo o jubilejní desátý soutěžní zápas, ve kterém se povedlo Ázerbájdžánu na půdě soupeře bodovat.

reklama